Główna / Moda / Zdrowie / Brzoskwinia czasami określana była perskim jabłkiem w terminach starożytnego Rzymu.

Brzoskwinia czasami określana była perskim jabłkiem w terminach starożytnego Rzymu.

Brzoskwinia czasami nazywana była perskim jabłkiem w czasach starożytnego Rzymu. Produkuje się ją z ponad 4000 lat, i jej końcem polskim są Chiny. Innymi popularnymi krajami uprawnymi są Francja, Hiszpania, Grecja czy USA. Przeprowadzane były dodatkowo w Persji, nie trafiły do krajów śródziemnomorskich. Do dzisiaj efekt ten stanowi uważany za symbol płodności i droga.

Brzoskwinie mają użycie w kosmetologii, gdzie wykorzystuje się ich do bycia maseczek, kremów, toników etc. o działaniu odżywiającym i odmładzającym. Wykorzystuje się ich także w kuchni, zwłaszcza francuskiej, jako nadzienie do rogalików, ciast, deserów, lodów czy sałatek owocowych. Dobrze i nadają się do dżemów, galaretek, konfitur, soków, kompotów i likierów. Świetnie robią się z jabłkami i gruszkami.

W brzoskwiniach uważają się witaminy a minerały takie jak: witamina I, C, witaminy z linie B, magnez, żelazo, fosfor, bor, potas, kwas foliowy, błonnik, beta-karoten, wapń i niacynę.

Brzoskwinie najlepiej jeść ze skórą, w niej znajduje się najwięcej wartości odżywczych. Brzoskwinie działają przeciwko anemii, ponieważ pobudzają produkcję czerwonych krwinek. Zaleca się jeść brzoskwinie osobom w ciąży, z powodu zawartości kwasu foliowego, który pomaga zdrowy rozwój dziecka po urodzeniu, a także przeciwdziała otwieraniu się wad genetycznych w terminie płodowym. Regularne spożywanie brzoskwiń oczyszcza organizm z toksyn i owoców przemiany materii, co jest specjalnie lukratywne dla z reumatyzmem oraz schorzeniami nerek. W brzoskwiniach nie znajdziemy tłuszczu ani sodu, dzięki czemu umieją kosztuje jeść kobiety z nadciśnieniem i dużym poziomem cholesterolu. Owoce brzoskwiń są niskokaloryczna oraz mają dużo cukru, przez co sugeruje się spożywa w dietach odchudzających.

Brzoskwinie są również zasadotwórcze i moczopędne, dzięki czemu daje się przy schorzeniach układu moczowego. Pobudzają same procesy trawienne, dlatego poprawiają złą przemianę sprawy i leczą zaparcia. Brzoskwinie także łagodzą stres oraz rozwijają nastrój, te prawd zawdzięczają obecności niacyny, witaminy z grupy B, która łagodzi niepokój, przeciwdziała stresowi i zmniejsza stany lękowe. Owoce brzoskwiń dzięki zawartości beta-karotenu przeciwdziałają nowotworom poprzez niszczenie wolnych rodników. Beta-karoten ma także wielki pomysł na stan skóry, paznokci i włosów. Dodatkowo witaminy z części B tonizują skórę oraz przywracają ją. Takie maseczki można również sobie zrobić samodzielnie.

O admin

Zobacz także

Masaż znajduje duże zastosowanie w upraw i kosmetologii.

REKLAMA: kurs masażu Bydgoszcz Masaż znajduje szerokie użycie w trosk i kosmetologii. Różnorodność odmian tego …