Główna / Zdrowie i uroda / Co zawiera w sobie ogórek? Albo jest właściwy?

Co zawiera w sobie ogórek? Albo jest właściwy?

Co kryje w sobie ogórek? Albo istnieje prawidłowy? Ogórek młody nie powala ilością witamin czy minerałów. Oczywiście, wynosi ich dowolne części, tylko w takim stopniu, że na środowisku innych warzyw nie wypada najlepiej. Zwiera odrobinę potasu, wapnia -wynosi go moc niż ziemniaki czy pomidor ale a oczywiście dużo bo ok. 15 mg w 100 gramach. Oprócz tego, w krótkich liczbach jest magnez, żelazo i fosfor.

Ponadto jest z witaminami, ogórek zawiera głównie beta karoten, troszkę witaminy E,tiaminy, niacyny, ryboflawiny oraz witaminy C, jednak w kwotach plasujących ogórka nieco w skrajnej stawce. 

Czym więc odznacza się ogórek? Jest dietetyczny i orzeźwiający, dobrze i zachęcająco pachnie- jest wówczas świetnym dodatkiem do kanapek czy sałatek. Znaleziono w nim dobre substancje insulinopodobne, dzięki którym ogórek jest dawany w diecie osób cierpiących na cukrzycę. Leczy także lekko moczopędnie, zawiera znacznie dużo wody.

Gdyż w ogórku znajdują się enzym (askorbinaza)rozkładający witaminę C, nie wyróżnia się ich harmonizować z innymi warzywami, które są w nią zasobne. Nie przeceniam wartości witaminy C, mam jednak, że witamina C jest nieco popularna w polskim pożywieniu również spośród tegoż sensu dodaję ogórka tam, gdzie mi smakuje, nie powtarzając się ewentualnymi stratami witaminy C.

Choć ogórki przydatne są przez pełny rok, za sprawą choćby uprawy szklarniowej, wolę zaczekać do momentu- ogórki wtedy mają nowy dodatek i dodatek, no a nie ma ryzyka, że przy okazji zjem substancje azotowe (nawozy). Zapewnienia, że warzywa szklarniowe i „nowalijki” są zachowane jednostki na ilość azotanów do mnie nie przemawiają….

O admin

Zobacz także

Pielęgnowanie okolic oczu kremami to zaledwie wstęp projektu

Reklama: Botoks Bydgoszcz Pielęgnowanie okolic oczu kremami to tylko wstęp projektu – ” Nie chcę …