Główna / Bezpieczeństwo / Coraz częściej słyszmy o napadach na kobiety. Kobiety często są znacznie poważny strach, idąc samotnie silną i złą ulicą.

Coraz częściej słyszmy o napadach na kobiety. Kobiety często są znacznie poważny strach, idąc samotnie silną i złą ulicą.

Coraz częściej słyszmy o napadach na starej. Kobiety często są znacznie trudny strach, idąc samotnie mocną i ponurą ulicą. Jak się stać przed nieoczekiwanym atakiem lub próbą gwałtu? Albo są sprawdzone sposoby, które skutecznie odstraszą agresywnego napastnika? 

Ofiary ataków są z normy słabsze od swoich oprawców. Jeśli zostaną zaatakowane, muszą się przede każdym bronić sprytem, a nie samymi pięściami. Jeśli napastnik przed użyciem siły próbuje rozmawiać, znaczy to, że do tyłu nie istnieje widoczny, czy osiągnie zamierzony sukces. Uległość wywołana strachem oraz niezdecydowana obrona słowna daje jasny sygnał gwałcicielowi.

Jak się bronić, gdy trafi do ataku?

1. Wszystka osoba musi wziąć czujność podczas picia alkoholu z nieznajomym mężczyzną. Zażywając nieświadomie wrzuconą do kieliszka pigułkę gwałtu, stoimy się całkowicie bezbronne przed potencjalnym gwałcicielem. A jeśli źle się czujemy, zawsze należy ufać swojemu instynktowi.

2. Gwałt, pobicie czy kradzież – niestety – ale nie zawsze da się przewidzieć. Jeśli dołączy do spraw, w jakiej odnajdziesz się tenże na tenże z innym mężczyzną, który pragnie Ci zrobić krzywdę, co chodzi zrobić? Jak się zachować? Jeśli słowa nie dają skutku, nie wahaj się użyć oporu. Krzycz, kop, gryź, drap, staraj się rozedrzeć napastnikowi ubranie. Widząc czynną obronę z Twojej strony, możesz zniechęć oprawce do działania.

3. Warto cierpieć ze sobą odpowiedniejsze zabezpieczenia, takie jak: gaz pieprzowy. Dzięki małym rozmiarom ważna go magazynować w torebce. Pryśnięcie takim alkoholem w twarz napastnika skutecznie go zwiąże, dzięki temu będziesz mogła uciec i zawiadomić policję.

4. Ostatnio niezwykle ciekawe były kursy samoobrony dla kobiet. Przyciągają one bardzo wielu kobiet, jakie chcą poczuć się tak i pewnie idą ulicą, w samochodzie, czy biegając w ogrodzie. Samoobrona dla dziewczyn to oraz bardzo fajne zajęcia, która pozytywnie działają na zdrowie oraz sprawność fizyczną.

Techniki samoobrony dla osób

Samoobrona kobiet została skonstruowana z sprawą o tych kobietach, które zamierzają się czuć pewnie i zdecydowanie w wszelkiej sytuacji. Na takich kursach uczestnicy przygotowują się nie tylko, gdy się bronić, ale również jak się zachować w sprawach zwiększonego ryzyka: jak opanować ataki paniki i stresu.

1. WenDo – stanęła w latach 70. XX wieku w Kanadzie. To rola obrony kobiet, której podstawową regułą jest fakt, że nikt nie ma prawa naruszyć osobistych granic drugiej osoby. WenDo zaliczana jest jak samoobrona psychiczna, która uczy asertywności oraz rozwiązywania konfliktów.

2. Krav maga – to izraelska sztuka walki, która zaistniała w latach 30. XX wieku i podpiera się na podstawowych odruchach człowieka. Ma ona inne ruchy, pchnięcia, wpadnięcia w ziemi oczu, gardła czy krocza, więc stanowi wyjątkowo pożądana jako obrona dla kobiet. Takim nieprzewidzianym ruchem można skutecznie sparaliżować napastnika.

Treningi samoobrony są bardzo efektywną metodą zapobiegającą zagrożeniom. Kształcą one w kobietach duże poczucie pewności oraz opanowania, które potrafi zaprezentować się później istotne w sprawach zagrożenia zdrowia lub mieszkania.

O admin

Zobacz także

Najciekawsi z najodpowiedniejszych Sekcja antyterrorystyczna przy Komendzie Wojewódzkiej Władzy w Opolu powstała 1 sierpnia 2003 roku.

Reklama: Zapory antyterorystyczne Bydgoszcz Najzgodniejsi z najpiękniejszych Sekcja antyterrorystyczna przy Komendzie Wojewódzkiej Władzy w Opolu powstała …