Główna / Ciekawostki / Cytryna jest owocem wynikającym z Chin

Cytryna jest owocem wynikającym z Chin

Kiedy poranne kroki towarzyszą nas do kuchni, pierwsza rzecz, która powstaje w swej indywidualności to odruch wypicia kawy czy herbaty. I co, gdybyśmy zaczynali dzień od szklanki gorącej wody (pewno być o temperaturze pokojowej) z sokiem z połówki cytryny? Jeśli dodamy także łyżeczkę miodu i odrobinę soli stworzymy własny izotonik. Zadbajmy o własny przypływ działalności na wszelki poranek. Cytryna jest skutkiem powstającym z Chin, i do Europy przybyła teraz w Średniowieczu. W chwili obecnej uprawiana jest w własnych domach, jako roślina ozdobna, ale szczególnie w celach kulinarnych. Swoje bogactwo zawdzięcza witaminie C, B1 oraz kwasowi cytrynowemu. Ponadto szybko i wszechstronnie przychodzi na bliski organizm.

Od dawien dawna bierze się cytrynę ze względu na jej dużą ilość witaminy C, pomijając przy tym produkty potrafiącej jej doskonalsze stężenie jak np.: czarną porzeczkę czy kiwi. Nie kilka przecież jest odpowiednia polecenia ze powodu na bliskie wartości lecznicze. Najczęściej polecana jest ściśle przy przeziębieniach dla wspomagania układu odpornościowego i silniejszego powrotu do zdrowia. Powszechnie stosowana jest profilaktycznie w sezonie wzmożonej zachorowalności na grypę. Letnia woda z dodatkiem cytryny wykazuje ponadto właściwości bakteriobójcze, wystarczy przepłukać nią życie przy stanach zapalnych jamy ustnej oraz migdałów. Sok z cytryny pomaga regulować poziom wapnia, a przez stymulację produkcji żółci w wątrobie sprzyja poprawie jej działania.

Sama cytryna była brana obecnie w zeszłych czasach, choćby dlatego, że posiada właściwości antyseptyczne. Odkażano nią rany, leczyła w przyspieszeniu gojenia się siniaków, a jeszcze dobrze wchodzi na krzepnięcie krwi. Zajmując ją zewnętrznie na przestrzeń skóry, można określić jej potrzebne wykonywanie w konfrontacji z przebarwieniami i zaskórnikami. Podobno opóźnia pojawianie się zmarszczek i umożliwia leczenie trądziku. Cytryna stanowi wysoce powszechnie stosowana do wielu „środków” w kuchni. Dodawana jest do sałatek czyli np. ryb oraz owoców morza, ponieważ jony H+ odnosząc się z trymetyloaminą, odpowiadającą za chwila przyjemny zapach. Spośród obecnego związania powstaje związek o specyfice soli, który wpływa całkowite usunięcie zapachu. Istotnym pytaniem jest i, ile cytryny powinno się spożywać? Niestety jednoznaczna zdaj nie powstała, jednak sama cytryna dołączana do sałatek, posiłków, miodu czy herbaty powinna stanowić korzystną ilością dziennego spożycia. Dość kontrowersyjnym wynikiem badań laboratoryjnych, wykonywanych w ruchu 20 lat przez pewnego z największych producentów leków, jest stwierdzenie, iż cytryna zabija komórki nowotworowe aż w 12 przypadkach m. in.: nowotwory jelit, piersi, prostaty, trzustki i płuc. Pokazałeś on, iż owoce drzewa cytrynowego działają 10000 razy dużo niż Adriamycyna – czyli lek używany przy chemioterapii, pozwalający jedynie na ograniczenie wzrostu komórek nowotworowych. Te działające właściwości że ma tylko cytryna mrożona. W restauracjach często używana jest pełna cytryna, ponieważ nic nie potrafi się zmarnować. Wystarczy umytą cytrynę dać do zamrażarki, a kiedy będzie już dużo dobrze zmrożona należy zetrzeć ją na tarce. Cytrynę w takiej roli możemy używać w kuchni do sałatek, lodów, zup, sosów itp.

Dość kontrowersyjnym wynikiem badań laboratoryjnych, realizowanych w przeciągu 20 lat przez jakiegoś z najprawdziwszych producentów leków, jest rzeczenie, iż cytryna zabija komórki nowotworowe aż w 12 przypadkach m. in.: nowotwory jelit, piersi, prostaty, trzustki i płuc. Pokazałeś on, iż owoce drzewa cytrynowego działają 10000 razy dużo niż Adriamycyna – czyli lek stosowany przy chemioterapii, pozwalający jedynie na spowolnienie wzrostu komórek nowotworowych. Te uzdrawiające właściwości podobno jest jedynie cytryna mrożona. W restauracjach często stosowana jest wszelka cytryna, ponieważ nic nie pewno się zmarnować. Wystarczy umytą cytrynę dać do zamrażarki, i jak będzie obecnie dużo dobra zmrożona należy zetrzeć ją na tarce. Cytrynę w takiej form możemy brać w kuchni do sałatek, lodów, zup, sosów itp.

Wielu z nas śledzi swoje ciśnienie tętnicze krwi na bieżąco, ponieważ gdy istnieje ono za duże, może kierować do wielu problemów zdrowotnych. Spośród ostatniego względu istotne jest by potwierdzać ten jedyny z istotnych parametrów, które powinniśmy śledzić. Przy dużym ciśnieniu nie powinniśmy od razu się martwić, lecz sprawdzić, w jaki naturalny sposób wolno je obniżyć. Analizy naukowców z Uniwersytetu w Chile ujawniły, że witaminy C i E mają dobroczynny wpływ na własny system krwionośny. Badania zostały zakończone na jakości 120 mężczyzn z nadciśnieniem i utrzymywały 8 tygodni. Pokazały one znany spadek ciśnienia i uregulowanie jego stanu u badanych. Zatem wzbogaćmy naszą dietę w rezultaty możne w witaminy C i E. Witaminę C znajdziemy dokładnie w cytrynie, a również pomidorach, kapuście – szczególnie kiszonej, ziemniakach czy żurawinie, oraz witaminę E weźmiemy z ziaren zbóż, zielonych liści warzyw oraz zielonego groszku, kukurydzy, olejów roślinnych, oliwek, mleka, serów, jaj czy masła. Oprócz wyrównania ciśnienia tętniczego krwi, cytryna wspomaga i utrzymanie właściwej elastyczności naczyń krwionośnych, zmniejsza ryzyko zawałów i udarów oraz wspiera grę z miażdżycą, natomiast toż wszystko dzięki wysokiej ilości potasu.

O admin

Zobacz także

Tort jest ciastem okazjonalnym. Sporadycznie ktoś niebudzący się cukiernictwem kwalifikuje się na podjęcie wyzwania

Reklama: Alejki ślubne Bydgoszcz Tort jest ciastem okazjonalnym. Sporadycznie ktoś niemający się cukiernictwem decyduje się …