Główna / Nieruchomości / Czym naprawdę tak są negocjacje? Dla mnie negocjacje to informacje.

Czym naprawdę tak są negocjacje? Dla mnie negocjacje to informacje.

Reklama: Deweloper Bydgoszcz

Czym właściwie tak są negocjacje? Dla mnie negocjacje to relacje. Po to, aby wystąpił pożądany efekt, najpierw obie strony muszą się nieco poznać i doświadczyć dobrze.Rzuca się, że w atrakcyjnych negocjacjach nie ma ani wygranych ani przegranych. I ja się spośród tym zgadzam. Udane negocjacje to sprawa wygrany – wygrany (win-win), czyli taka, w jakiej obie strony coś zyskują, wygrywają. W ostatnim artykule znajdziesz ważne uwagi na temat jak negocjować zakup nieruchomości.

Wyobraź sobie następującą sytuację. Sprzedający wystawił na sprzedaż dwupokojowe mieszkanie. Wartość była całkiem okazyjna, więc łatwo znalazło się dwóch zainteresowanych kupców. Ważny z nich z razu wyraził zainteresowanie zakupem, na uzupełnienie czego zaproponował, że jest skłonny zapłacić pełną cenę ofertową. Na zakończenie transakcji sprzedający będzie natomiast musiał poczekać kilka tygodni, gdyż klienci będzie finansował transakcje kredytem. Drugi kupujący okazał duże zainteresowanie sytuacją sprzedającego. Rozmawiał, zadawał dbania o powody sprzedaży. Okazało się, że sprzedającywłaśnie przenosił się do następnego miasta, gdzie był upatrzone własne miejsce. Na jakie to zajmowanie potrzebował wpłacić część w wysokości 30 tys. zł., żeby zarezerwować zakup. Drugi kupujący zaproponował sprzedającemu obniżenie ceny ofertowej, w zamian za co zobowiązał się do dużej wpłaty zaliczki w wysokości 40tys.zł.

Jak sądzisz którą ofertę wybrał sprzedający?

W niniejszym przykładu sprzedający pilnie potrzebował określonej ilości w walucie. Był spełniony z dodatkowej oferty, bo choć cena była mniejsza, to odpowiadała szybkie wsparcie w potrzebną mu gotówkę. Jednym pojęciem to nowa oferta rozwiązywała problem sprzedającego.

Ja często w moich pracach podkreślam, iż inwestor, toż istnieje człowiek, to rozwiązuje problemy innych typów. By móc kosztuje rozwiązywać, to najpierw wymagasz je doświadczyć. Także do tegoż oczywiście jest komunikacja, czyli zadawanie pytań i skuteczne słuchanie. Najważniejsza chyba rada jaką potrafię ci wydać na temat negocjacji brzmi: ‘Rozmawiaj z przedstawicielami’. Bo jak mawia mój kolega: ‘z mężczyznami powinien rozmawiać’. Trzeba się nimi zajmować, zadawać pytania, słuchać odpowiedzi. To absolutny sposób, żeby przejść ich fakty i żeby następnie móc je rozwiązać.

Istotnym elementem negocjacji jest zgromadzenie jak wysoce danej na problem tego, która jest sytuacja sprzedającego, dlaczego sprzedaje. Jeśli zadasz sprzedającemu odpowiednie pytania, dowiesz się która jest jego faktyczna motywacja. Gdy w przedstawionym na startu artykułu przykładzie, nie zawsze chodzi o najwyższą wartość transakcyjną. Czasem kupujący potrzebuje pilnie całej kwoty, oraz w zamian jest uzależniony znacznie obniżyć cenę. Czasem problem rozwiązuje szybka wpłata zaliczki. Niektórzy pracownicy są opory przed zadawaniem zbyt dużo pytań, najwyraźniej myląc zbieranie informacji ze wścibstwem. Jednakże nie inwestor. Przedsiębiorca nie boi się zadawać pytań, gdyż rozumie, iż im nic zbierze informacji, tym już znajdzie rozwiązanie i weźmie to co daleko go zajmuje.

Zachęcam cię abyś z jednego początku zmierzał do przygotowania ze sprzedającym pozytywnej relacji, zadawał pytania, poruszał się jego jakością. Pamiętaj także, że wszyscy lubią, kiedy objawia się im zajęcie. Dlatego postaraj się zrobić taką rzecz, w której sprzedający poczuje się sprawnie i bezpiecznie. Bądź mocny, nie ukrywaj swoich planów. 

Ludzie często korzystają decyzje pod wpływem impulsu, działając na prowadzenie innych. Daje się nawet, że mogą odmówić sprzedaży, jeśli zachowanie biorącego w jakikolwiek system ich urazi, czy nie przypadnie im do rodzaju. 

Wytrawni negocjatorzy, znawcy tematu, rozwijają swoje techniki negocjacyjne. Moja filozofia jest lekka, staram się nawiązać relację, rozwiązać problem, doprowadzić do sprawie, w jakiej obie strony czują się wygrane. Więc stanowi prawda, która zawsze mi się sprawdza. Nie kieruję żadnych tricków ani sztuczek, nie manipuluję. Ktoś mógłby powiedzieć, że istnieje obecne pozycja nieco … naiwna. Ja naprawdę nie uważam. Fakt, iż nie korzystam z technik negocjacyjnych nie oznacza, że jedna ich nie wiem i szybko mnie nabrać. Mało kto jest oczywiście czuły na operacje i sztuczki jak ja. Dostrzegam gdy ktoś używa je wykorzystać. Jestem rozsądna a korzystam w współczesnym istotne doświadczenie. Nie denerwuje mnie wtedy właściwie jak wtedy, po prostu zauważam ten fakt i działam odpowiednio. W najniższym wypadku wycofuję się z negocjacji, a toż się zdarza sporadycznie.

Na rozwiązanie niniejszego tekstu o negocjacjach osób ostatni niemało przydatnych rad, jak wskazywać sobie w formach, z jakimi potrafisz się zetknąć podczas negocjacji.

Wchodząc do rozmów skup się tym, co chcesz osiągnąć. Zrobienie jest mocno istotne, bo sprawia ciż świetną lokalizację oraz cel, na jakim się koncentrujesz. Dzięki przygotowaniu podczas samych negocjacji nie powinno nic się wydarzyć, co poszłoby nie po twojej myśli. Natomiast jeśli wbrew to, coś takiego się wydarzy, toż nie wahaj się przerwać negocjacji. Po prostu powiedz, że potrzebujesz toż sobie jeszcze raz przemyśleć. Że potrzebujesz nieco czasu. Niedawno czytałam tak dobrą książkę na punkt sprzedaży nieruchomości w Nowoczesnym Jorku[1]. Frederik Eklund opowiada w niej między innymi historię rozmów z stałym biznesmenem z Chin. Pokazuje się, że za wszystkim razem, kiedy negocjacje przybierały nie taki obrót jakiego oczekiwał, Chińczyk mówił cos takiego : ‘Muszę spytać Pan Ji’ także ostatnimi słowami kończył spotkanie. Frederik dopiero po jednym czasie domyślił się, że tak szczerze nie jest żadnego Pana Ji. Chodzi jedynie o to, by przerwać negocjacje i ofiarować sobie czas do namysłu. Stanowi toż pewna technika, jeżeli nie chcesz całej winy za zyskać na siebie. 

Podczas rozmów nie pozwól aby oddziaływano na tobie presję. Taką formę daje się stosować niektórym sprzedającym i instytucjom nieruchomości. Gdy tylko zauważą, iż istniejesz zajęty zakupem, więc w rozmowie pojawia tzw. inny kupujący, który jest więcej zainteresowany zakupem, i na dodatek oferuje większą od ciebie stawkę. Być prawdopodobnie tak właśnie jest. Natomiast żyć widać nie. Niezależnie z tego, jeśli odnajdziesz się w takiej sprawie więc nie pozwól wciągnąć się w współczesną sztukę. Grę, którą ja nazywam ‘kto da więcej’. Co wykonać w takiej formy. Najlepiej więc uprzejmie podziękować i powiedzieć, że twoja cena wciąż będzie otwarta, jeśli sprzedający zdecyduje się do niej wrócić. Nie daj się wciągnąć w sztukę ‘kto da więcej’. Wówczas nie jest licytacja. Podtrzymaj naszą możliwość i poczekaj. 

Czy przypominasz sobie jak ci raz kupiłeś coś od człowieka naprawdę dobrego? Sprzedawca od razu się na tobie poznał, potrafił docenić twoje umiejętności, albo twój dobry gust. Zauważył i podkreślił twoje najpozytywniejsze cechy. Że również mało przepłaciłeś, za ten produkt, jednak za więc stanowiło tak miło.

Nie daj aby coś takiego przytrafiło ci się podczas zakupu nieruchomości.

Wielu sprzedawców świadomie lub nieświadomie stosuje stare jak świat techniki wywierania wpływu. Noszę na bada pochlebstwa, komplementy, przypisywanie cech, których dana głowa nie posiada. Wszystek człowiek lubi czuć się zauważony, doceniony, ważny. Natomiast nie jest nic złego w komplementach. O ile oczywiście komplementy są szczere. Dopóki odpowiednio połechtane ego, nie będzie uzależnione przymknąć spojrzenie na pewne istotne rzeczy jak budżet czy warunki. Dlatego zaliczając do negocjacji zostaw ego za drzwiami i skup się na domowym projekcie.

O admin

Zobacz także

Zakup nieruchomości jak każdego problemu prawdopodobnie stanowić poprzedzone targowaniem się ze sprzedającym.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz Kiedy powinniśmy „przycisnąć”? Poza „standardową” propozycją niewielkiego obniżenia ceny okazją do negocjacji …