Główna / Nieruchomości / Dobre wskaźniki gospodarcze, dostępność wykwalifikowanych pracowników, proste w zestawieniu z wieloma miastami Europy Zachodniej

Dobre wskaźniki gospodarcze, dostępność wykwalifikowanych pracowników, proste w zestawieniu z wieloma miastami Europy Zachodniej

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz

Dobre wskaźniki gospodarcze, dostępność wykwalifikowanych pracowników, proste w porównaniu z wieloma miastami Europy Zachodniej koszty prowadzenia kampanie gospodarczej, coraz lepsza infrastruktura i uzupełniająca się jakość trwania zatem wszystko sprawia, że instytucji tak chętnie zaczynają własne przedsiębiorstwa w Stolicy. W układzie najbliższych pięciu lat warszawski rynek biurowy będzie pewnym z trzech najszybciej rozciągających się rynków w naszej stron Europy. 

Warszawski rynek biurowy wszedł obecnie w część dojrzałą, a istotnym elementem jego dalszego rozwoju jest napływ firm z sektora usług wspólnych. W 2016 r. odnotowaliśmy rekordową podaż nowej powierzchni biurowej, która wyniosła ponad 400 tys. m2, dzięki czemu zasoby Warszawy przekroczyły już 5 mln m2. W najkrótszych latach podaż ustabilizuje się na etapie ok. 300 tys. m2 za sprawą silnego popytu najemców. W ubiegłym roku w siedziby wynajęto łącznie ponad 750 tys. m2.

Na wzroście rynku zyskują przede wszystkim mieszkańcu. Wzrost podaży powierzchni biurowych i konkurencji pomiędzy wynajmującymi powoduje, że potrzebują oni coraz silniej rywalizować wysokością czynszu. Obecnie czynsze nominalne w sukcesu najlepszych powierzchni biurowych w Kluczowym Obszarze Biznesu mają od 23 do 24 euro za metr kwadratowy, i w sukcesie biur zawierających się poza centrum od 11 do 16 euro za metr kwadratowy. Oczywiście wynajmujący nie mogą konkurować ze sobą ale i tylko ceną. Aby zachęcić do siebie najemców, różnicują swoje możliwości i proponują klientom pakiety zachęt, zwłaszcza jeżeli chodzi o budynki spotykające się dopiero w fazie budowy.

O admin

Zobacz także

W układu tego roku oddano do użytku ponad 80 tys. nowych mieszkań

Reklama: Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz W układu zeszłego roku przekazano do celu ponad 80 tys. …