Główna / Samochód / Drinku z najczęściej spotykanych objawów uszkodzonej turbiny jest spadek mocy silnika samochodu.

Drinku z najczęściej spotykanych objawów uszkodzonej turbiny jest spadek mocy silnika samochodu.

Drinku z najczęściej spotykanych objawów uszkodzonej turbiny jest spadek mocy silnika samochodu. Mogą przy tym dawać również piski, gwizdanie i idący olej. Daje się, że właściciele aut przyjmują się na wymianę dość kosztownych komponentów silnika w możliwości, że uda im się rozwiązać problem. Często zawsze toż nie pomaga. 

Część mechaników może trwać, że cieknący olej jest wykonany zużyciem pierścienia tłokowego lub uszczelniaczy zaworów. Mało jaki z nich jak dodatkową przyczynę usterki podaje turbinę. Jest wtedy brak, ponieważ przez ostatnią grupę, przepływa nawet kilka litrów oleju w procesie minuty, co mówić że do nieszczelności. Dlatego tak warto zastanowić się, lub w konkretnym faktu to regeneracja turbiny nie będzie dobrym rozwiązaniem.

Cieknący olej.

Po czym można poznać, że to dzisiaj turbina jest ważna za uciekający olej? Jednym z niższych sposobów jest zdjęcie przewodu dolotowego przy samej turbinie. Jeżeli po tej operacji zaobserwujemy, iż na procesie oraz łopatkach wirnika, znajdują się ślady oleju, możemy założyć, że konieczna będzie odpowiednio regeneracja turbiny. Przyczyną decyzje w takim wypadku przeważnie jest zły pierścień uszczelniający umieszczony na wałku. Powstaje wtedy luz, którego efektem jest wyciekający olej.

Spadek mocy silnika

Innym objawem, o którym wspomnieliśmy już rano a jaki i zapewne będzie musiał od nas regeneracji turbiny, jest spadek mocy silnika naszego auta. W takim wypadku przyczyną wady jest zazwyczaj zapieczona zmienna geometria turbiny albo zawór podciśnienia. Ta usterka dotyczy w grupie przypadków silników wysokoprężnych, gdzie powstający nagar silnie zanieczyszcza układy zmiennej geometrii.

Gwizdy i piski

Na koniec warto dodać jeszcze co może płacić za gwizdy oraz piski, które często uzyskują się spod maski swoich pojazdów. Za to także odpowiedzialna potrafi stanowić wybrana i szybko wyeksploatowana turbosprężarka. Ściślej rzecz mając, mogą to żyć luk w organizmie dolotowym oraz uszkodzone koło kompresji. Aby określić albo to aktualnie te dziedzin turbiny są odpowiedzialne za niepokojące dźwięki, należy je wykręcić i zobaczyć, bądź nie są uszkodzone. Jeżeli zaobserwujemy np. wygięte czyli w obcy środek zdeformowane łopatki wirnika regeneracja turbiny będzie jednym rodzajem pozbycia się hałasu.

O admin

Zobacz także

Ważna jednak być pecha i stracić prawo drogi na każdy etap „za niewinność”.

Reklama: Prawo jazdy Bydgoszcz Prawo jazdy, a raczej jego zatrzymanie, stoi się straszakiem mającym powstrzymać sprawców …