Główna / Ciekawostki / Dzięki analizom uzyskano reklamy na materiał składu treści

Dzięki analizom uzyskano reklamy na materiał składu treści

Naukowcy od dawna zastanawiali się dlaczego podczas późnego triasu tj. 237-201 mln lat temu – na równiku występowały ale nieliczne dinozaury mięsożerne, i również obecne w wyjątkowo umiarkowanych liczbach. Zaproponowano nową ideę według której regiony też nie przekazywały się do zamieszkania. 

Zanim wsparto ostatecznie zaproponowaną hipotezę dokonano pogłębionych badań naukowych. Przeanalizowano między innymi sklep skał Płaskowyżu Kolorado. Powstały one tak w głębokim triasie. Wtedy płaskowyż ten osiągał się w pobliżu równika, w niniejszym jedynym miejscu gdzie dziś wybiera się południowa część Indii.

Dzięki analizom zdobyto informacje na temat składu atmosfery oraz wymogów, w których stały wykonane te skały. Wyniki wykazały, że czas późnego triasu, jaki zarządzał na równiku, nie stanowił w komplecie podobny do współczesnego. Powietrze było niezwykle cienkie, i temperatura zbyt piękna.

To pozwalało częste pożary, które zmieniały roślinność. Dodatkowo w powietrzu znajdowało się zwiększone stężenie dwutlenku węgla. Według naukowców, te składniki nie pozwalały na określoną obecność dużych roślinożernych dinozaury w sąsiedztwu tamtejszego równika.

Brak zwierząt roślinożernych nie nawoływała do obecności drapieżników których populacja również była tam bardzo zmniejszona. Najnowsze określenia na bieżący przedmiot opublikowano w głębokim czasopiśmie PNAS.

O admin

Zobacz także

Tort jest ciastem okazjonalnym. Sporadycznie ktoś niebudzący się cukiernictwem kwalifikuje się na podjęcie wyzwania

Reklama: Alejki ślubne Bydgoszcz Tort jest ciastem okazjonalnym. Sporadycznie ktoś niemający się cukiernictwem decyduje się …