Główna / Edukacja / Edukacja, tak jak wiele innych tematów naszego mieszkania, cały czas ewoluuje

Edukacja, tak jak wiele innych tematów naszego mieszkania, cały czas ewoluuje

Edukacja, oczywiście jak dużo kolejnych elementów własnego życia, cały okres ewoluuje. Jeszcze więcej uwagi składa się uczniom, wymieniają się programy nauczania, proste zasady zatrzymują się elastyczne. Problem polega na ostatnim, iż te modyfikacje nie dotyczą naszych szkół, chyba iż są to placówki alternatywne. I tu przecież chodzi o rozwój swoich dzieci i przyszłość jaką przed sobą są. Więc warto myśleć o kilku elementach, które bezapelacyjnie powinny zostać przeobrażone w własnej edukacji.

Nie role domowe, i pozycja na lekcjach. Temat zadań domowych często pojawia się w rozmowach na temat polskiego szkolnictwa. Oczywiście stanowiska w współczesnej idei są podzielone. Część rodziców oraz nauczycieli uważa, że dzięki tej praktyce dzieci wyrabiają w sobie poczucie obowiązku. Jednak wartość zadawanych rzeczy jest słaba. Nie są to zadania kreatywne, i raczej odtwórcze, które dodatkowo zabierają najmłodszym czas, który potrafiły zrzucić z najdroższymi.

System ocen. Według reformy edukacyjnej na wszelkim szczeblu nauki może istnieć przydatna ocena opisowa. Nauczyciele jednak rzadko czerpią z obecnej możliwości. Dlaczego? Może dlatego, że chciałoby to od nich więcej pracy. I system sztywnych ocen krzywdzi dzieci a od najmłodszych lat zachęca ich do niezdrowej rywalizacji, jednocześnie pokazując, kto jest atrakcyjniejszy, a kto gorszy. Oceny opisowe tłumaczyłyby, co zrobiły źle, i nie tylko mówiły, że coś źle zrobiły.

Szkoła zamiast wojska. Kultura osobista, zachowanie zasad współżycia publicznego i bezpieczeństwo, to segmenty niezbędne wszędzie nie chociaż w grupie. Na obecnym jednak powinny się zakończyć reguły umieszczane na dzieci. Jest zawsze inaczej. W pozycjach edukacyjnych często występuje wojskowa dyscyplina. Uczniowie nie mają szansie beztroskiego śmiechu, głośnej rozmowy czy podejmowania się w rodzaj bardziej intensywny niż powolny chód. A jednak potrzebują wyrażenia swojej ekspresji i osobie. Nie wyglądają tego a, bo się boją kar.

Polskie szkolnictwo jest przed sobą długą drogę. Zmiana nie następuje tu najszybciej. Oczywiście są placówki alternatywne, tylko nie tworzy ich aż tyle, a czasami rodziców po prostu na nie nie stać. Ponieważ właśnie istotne jest, aby rewolucja nastąpiła też w normalnej edukacji.

O admin

Zobacz także

Jaka czapka będzie sensowna na narty lub snowboard?

Zimowy wyjazd na stok przypisuje się z mocną częścią zabawy oraz uśmiechu. Nie może godzić …