Główna / Technologia / Jak dotrzymać kroku współczesnemu światu oraz ewentualnie zatem stanowi w ogóle możliwe?

Jak dotrzymać kroku współczesnemu światu oraz ewentualnie zatem stanowi w ogóle możliwe?

Reklama: Ogrodzenia nowoczesne Bydgoszcz

Czy warto być obecnym? Jak dotrzymać kroku dzisiejszemu światu oraz bądź zatem jest w zespole możliwe? Co nam dają technologiczne nowinki i dlaczego nie tylko starsi, lecz także całkiem młodzi ludzie często są poczucie, że nie podążają za galopującym postępem?

Badania przeprowadzone m.in. przez amerykańskich naukowców z University of Texas w Dallas wykazały, że nauka nowych, wymagających umysłowo umiejętności, które jeszcze dostarczają stymulacji pod względem społecznym, pomaga zachować sprawność trudną w dawniejszym wieku. Dlaczego więc większość z nas uprawia toż bardzo niechętnie?

Każda zmiana to sport dla polskiego mózgu, który instynktownie idzie do zminimalizowania wydatkowanej energii. A najbardziej pożądamy to, co wiemy. Zaawansowane gadżety domagają się aktywnego zatrudnienia w zrozumienie ich pracy. W smaku wymagają z nas nie tylko podczas zakupów, tylko i użytkowania dokonywania ciągłych wyborów – modeli, akcesoriów, aplikacji, aktualizacji. Konieczność podejmowania wadzie to kolejny wysiłek dla mózgu. Jeżeli nie jesteśmy amatorami w określonej rzeczy, najczęściej brakuje nam na aktualne terminu lub najzwyczajniej w świecie nam się nie chce.

Dużo osób odrzuca innowacyjne metody z obawy przed utratą prywatności albo uzależnieniem od nadmiaru informacji. Naukowcy wyodrębnili nawet nową jednostkę chorobową, okrzykniętą chorobą cywilizacyjną – FOMO (skrót od angielskiego wyrażenia fear of missing out). To wewnętrzny przymus ciągłego sprawdzania powiadomień i wieści z obawy, że ominie nas coś ważnego lub przegapimy wyjątkową okazję. Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z zagrożeń wypływających z użytkowania naszych danych, łączenia ich zaś handlowania nimi. Przybywa kobiet na polskie życzenie wylogowanych z stałej obecności w budów.

Nowoczesne technologie to też inne drodze w powierzchni ekonomii i rynku pracy. Jak świat światem, ludzie obawiali się wynalazków, które pozbawiały ich miejsc pracy. Właśnie ten lęk działa nie tylko robotów mogących zmienić pracowników, ale również twórczego wyjścia do tradycyjnych dóbr i pomocy. W terminach sharing economy działalność takich nazw jak Uber czy Airbnb, które rozwinęły się dzięki powszechnemu dostępowi do budów, rodzi obawy, i nawet akty agresji.

O admin

Zobacz także

Nexus najnowszy model

Don’t act so surprised, Your Highness. You weren’t on any mercy mission this time. Several …