Główna / Technologia / Jak wydajnie naprawić posiadany telewizor?

Jak wydajnie naprawić posiadany telewizor?

REKLAMA: naprawa rtv Bydgoszcz

Że jednak może zdarzyć się tak, że po przywiezieniu naszego nowego telewizora do domu, coś będzie spośród nim nie tak :/ Niezależnie z marki zakupionego odbiornika, każdemu spośród nas pewno się to przydarzyć. Oto lista najczęściej będących usterek wraz z informacjami, kiedy ważna je uniknąć.

Martwe piksele
Toż powszechnie będąca decyzja w telewizorach ciekłokrystalicznych. Widziana jest raczej w starszych modelach ekranów, ale czasami można natknąć się nią jednocześnie w najróżniejszych panelach. Martwy piksel (lub piksele) to po prostu piksel, który nie świeci. Na ekranie możemy zobaczyć toż w roli czarnej plamki (widocznej a ale z bardzo przyjaznej odległości).
Czy można się pozbyć martwych pikseli? Teoretycznie tak. Profesjonalna zmiana jest wprawdzie miła i tak właściwie nieopłacalna. Użytkownicy znaleźli jednak swoje sposoby na „ożywienie” martwych punktów. Zapewniamy je jeno w planach informacyjnych również nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne szkody. Nie ćwiczcie tego w zakładu 🙂
Najbezpieczniejszym wyjściem jest zaczerpnięcie z samego z darmowych programów do naprawiania martwych pikseli (Bad pixels) – skuteczność w obecnym przykładzie jest nowa. Innym, nieco partyzanckim rozwiązaniem, jest naciskanie przez ściereczkę długopisem na monitor w tłu, gdzie otrzymuje się bad piksel.
Przeciwieństwem martwych pikseli są hot piksele, czyli miejsca, gdzie piksel pokazuje się cały czas na jeden kolor (najczęściej na biało).
Przy zakupie telewizora warto sprawdzić, czy marka, której odbiornik wybierzemy daje gwarancję na 0 martwych pikseli, jeśli tak, nie będziemy traktować problemów z wymianą telewizora na ostatni.
Szumy i rozmyty obraz
W sukcesu szumów na monitorze warto zobaczyć, albo na to wydarzenie nie ma pomysłu inne urządzenie elektryczne podłączone do prądu, jak np. suszarka do włosów, czy odkurzacz. Jeśli każde inne meble są odłączone, więc warto spróbować podłączyć inny kabel.
Jakość kabla (i przede wszystkim złącz) warto zobaczyć i jeśli zauważymy, że widok na ekranie naszego telewizora się rozmywa. Jeśli wszystko ujawnia się stanowić w porządku, warto spróbować, jak wskazuje wyświetlanie oleju z różnego źródła (np. odtwarzacza dvd). Dopiero jeśli ciągle będziemy obserwować unoszenie się obrazu, powinniśmy zgłosić się do firmowego serwisu.
Problemy z podświetlaniem
Że to stosunkowo często występujący problem podczas intensywnego użytkowania telewizora LCD. Ekrany tych telewizorów podświetlane są lampami CCFL, których żywotność ma od 2000 do 10 000 godzin. Zużywająca się lampa może świecić słabiej, mrugać, lub podświetlać ekran na różowo. Kiedy przyjdziemy się z takimi problemami, znaczyć więc będzie, że niezbędna jest zmiana lampy.
Samoczynne włączanie bądź zamykanie się telewizora
O ile nagłe wyłączenie się odbiornika nie jest pięknie złym (zdarza się przy kłopotach z dostawą energii), o tyle samoistne przyłączenie się telewizora w nocy może sprawić do zawału serca 😉 A jeśli zamykanie się telewizora nie jest zespolone z awarią prądu trzeba poświęcić go do serwisu. W nowym przypadku, pewno wtedy być sprawa warunków trwających w mieszkaniu, wilgotności powietrza itp. Powodem że istnieć jeszcze nalot na brzegach, a nawet potrafi wtedy stanowić wpływ portów podczerwieni z innych urządzeń.
Jak że naszym odbiornikom wiele potrafi się przydarzyć, jednak większość usterek można naprawić we innym zakresie. Ważne aby przed oddaniem telewizora do serwisu sprawdzić wszystkie danych. Zaoszczędzimy chwila i pieniądze.

O admin

Zobacz także

Nexus najnowszy model

Don’t act so surprised, Your Highness. You weren’t on any mercy mission this time. Several …