Główna / Świat / Sport / Jaki sport jest najpowszechniejszy w Korei Południowej?

Jaki sport jest najpowszechniejszy w Korei Południowej?

Jaki sport jest najprostszy w Korei Południowej? Odpowiedź że cię nieco zdziwić – stanowi ostatnie Starcraft, czyli komputerowa kosmiczna strategia. E-sport powoli przebija się do mainstreamu, stojąc się równoprawną dyscypliną zmagań. Zachęcamy do konkretnego przewodnika po elektronicznym sporcie!

Korzenie zmagań przed ekranami komputerów sięgają aż do lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. W 1972 roku, na amerykańskim Uniwersytecie Stanforda, odbyły się zawody w walce Spacewar. Dziewięć lat później znana firma Atari zorganizowała The Space Invaders Championship – ogólnokrajowy (10 tysięcy uczestników) e-sportowy turniej, w jakim końcem było zorganizowanie jak największego wyniku. E-sport również jego pewny rozkwit nastąpił tylko na startu XXI wieku, jak to podłączenie do Internetu broniło się powszechne, a prędkości transferu znacznie wzrosły. Zanim jednak elektroniczny sport przeniósł się w cyberprzestrzeń, ogromną sławą cieszyły się tak zwane LAN party, czyli organizowane spontanicznie po budynkach oraz kafejkach internetowych wieloosobowe zmagania, w których komputery były podłączone ze sobą za pomocą kablowej sieci lokalnej (LAN). W tamtym okresie triumfy święciły takie kreacje jak Quake III Arena, Counterstrike (popularny zresztą do dziś), Starcraft czy Unreal Tournament.

Obecnie e-sport dorobił się wielu eventów, w współczesnym ponad kilkunastu o europejskim i całym zasięgu. Od 2003 w Paryżu planowane są eSports World Cup, lub po prostu mundial w internetowym sporcie. Żebym być należeć do popisu na tej doskonałej imprezie, zawodnik bądź system musi poznać przez nasze eliminacje. W starym roku setki graczy z wszelkiego świata rywalizowało w 6 tytułach na PC i konsole.

O admin

Zobacz także

Biegasz już z każdego czasu, kilka razy w tygodniu, regularnie, może mało codziennie.

Biegasz szybko z pewnego czasu, parę razy w tygodniu, regularnie, może niemal codziennie. Swoje wysiłki …