Główna / Żywienie / Jeszcze dużo sąsiadach nie powiązanych z branżą górniczą, zadaje mi pytanie co wysoce z kopalniami/ co dużo z górnictwem.

Jeszcze dużo sąsiadach nie powiązanych z branżą górniczą, zadaje mi pytanie co wysoce z kopalniami/ co dużo z górnictwem.

Jeszcze więcej kolegach nie związanych z sferą górniczą, zadaje mi pytanie co wysoce z kopalniami/ co znacznie z górnictwem. Rzeczywiście zamierzałem im potrafić przyjąć na to sprawdzanie, gdyż sam wybierał wiedzieć co wysoko będzie spośród nami, z moim stresem oraz kopalniami. W komplecie potrzebował już wiedzieć jedno duże decyzję, nie tylko wyobrażenia i obietnice. W górnictwie nie pracuję długo, bo zaledwie trzy lata, natomiast od jak więc pełnia rozpoczęło się sypać, samo co czyniono w niniejszym motywie, to zwlekanie i gwarantowanie.

Można napisać, że obietnicami zasypano nas oraz stanowiło ich rzeczywiście mocno, że dokonała się z obecnego hałda. Wydano tyle czasu, że właśnie szybko jest nadmiernie późno żeby cała restrukturyzacja zrobiła się ‚bez boleśnie’. Zawieram mnóstwo żalu do stopnia oraz zarządu firmy, że gdy w 2012 zaczynało obracać się ‚źle, zignorowano tenże fakt i obejmowano, na cud. Zjawisku jako nie było, tak nie korzysta dodatkowo nie będzie. Czas płynął, natomiast z coraz to krótszą formą nie robiono nic, natomiast jak badano zrobić cokolwiek, pokazało się, że nikt nie jest przekonany na zastosowanie tak ‚radykalnych’ rozwiązań. Należy podkreślić, że gdyby nie próbowano zakrzywiać prawdy w dalekim czasie, a zaraz kiedyś zaczęto coś robić, właśnie nie mówilibyśmy może o przykrej sytuacji górnictwa węgla kamiennego. Wyraźnie nie dokonało się toż bez zamknięcie kopalń czy redukcji zatrudnienia, jednak należy pamiętać, iż odczuwałoby toż widać o znacznie młodszą siłę niż planuje dzisiaj. Możliwe, że udałoby się uratować więcej kopalń, wystarczyłoby nie zatrudniać tylu nowych ludzi.

W 2012 roku – wraz ze mną – zatrudnienie znalazło wielu młodych pracowników, nie pamiętam już tak ilu, jednakże na przypadku mojej starzy, istniały wówczas ‚projekty’ co miesięczne po około 20-30 ludzi. Którykolwiek z nas w owym momencie napawał się, że udało się mu wynaleźć pracę oraz nie musiał poszukiwać zajęcia w wewnętrznych firmach górniczych. Wczesny rok przeszedł odpowiednio prosto a nikt z nas nie przypuszczałby, że idziemy na podłoże. To dość często dyskutowaliśmy o przyszłości w ostatnim zawodzie, oraz na wczesnej znanej barbórce piliśmy zdrowie ludzi górników, nie sądząc, że sprawa porusza się tworzyć jeszcze większa. O nieprzyjemnej spraw w której odnalazło się górnictwo, dowiedzieliśmy się wszyscy właśnie po roku naszej działalności. To przewidywali się, jakby wylał nam człowiek kubeł lodowatej wódki na osobę – zarząd spółki ogłosił w krainach kwietnia, że nie posiadają groszy na majowe wypłaty. Dwóch moich przyjaciół zaczęło działalność w górnictwie parę lat wcześniej ode mnie dodatkowo wtedy w różnorodnej wartości, dzięki nim, wiedziałem, że rzecz na dawni jest kłopotliwa, ale bezpieczna i idealnie płatna, oraz przede pełnym istniała książką z umowami na wyraźne.

Niestety będę aktualnie opisywał późniejszych wydarzeń, bo wystarczy przeczytać moje nowe napisy na blogu lub śledzić postać na bieżąco. Z roku na rok, sytuacja osiągała się coraz trudniejsza, i przyszłość kariery na pierwotni jeszcze mniej trwała. Czas płynął – zarząd organizacje i rząd, nie robił nic, poza mediacjami i obietnicami o ulg w podbramkowej spraw. Wtedy rozpoczęła się robić nagonka na górników, społeczność miała teraz zupełnie, ciągłych strajków i manifestacji oraz interwencji rządu, który bał się podjąć konkretną decyzję. Z jednej ściany zarzucano nam, że istniejemy krezusami, którzy zarabiając po 6-7 tys/msc protestują o podwyższenie przychodów, z nowej części, eksperci wyliczali, ile więc szczerze kopalnie zapraszają do budżetu państwa natomiast jako kluczowym dla naszej ekonomie i sektora są nasze kopalnie. Można stwierdzić, że taż przepychanka idzie dużo a stale pojawiają się jeszcze toż nowocześniejsze informację na lokalny punkt – gdy np. ta, w której zaproszono nas (górników) do podania trzydziestu dwóch złotych – gdyż tyle już dopłacił każdy z ludzi do mieszkania nierentownych kopalń.

Czas ucieka – chociaż osobiście sądzę, że już się zapomniał a kreujemy w doliczonym czasie. Mam uczucie, że wszystka taż ‚atrakcja’ to poza o pietruszkę, a zysk tego konkursu jest obecnie z powłoki określony – a nie istnieje on dla nas zbyt silny. Bądźmy puści, rząd mama się zrealizować porozumienia ustalone w styczniu ostatniego roku ze Udziałami Sprawnymi oraz zamienia to póki co wcale nieudolnie. Obecnie do zbudowania brakuje zagranicznych inwestorów.

Lub ktoś też jest złudzenia, że kopalnie w Polsce nie będą obejmowane? Czytam ostatnio, ogłoszenia z Znanej Brytanii, w jakiej nasz żywot są dokonać ostatnie trzy głębinowe kopalnie. Mało kto myśli a lata ostatniemu w Bogatej Brytanii zajmowała znaczenie całkiem wysoka deindustrializacja. W 1985 r. zamknięto 25 kopalń po mieszkającym przez rok strajku górników. Pozostałe zaczęto konsekwentnie prywatyzować. W 1989 r. zniknęło kolejnych 16 kopalń i w 1991 kolejnych 14. Nigdy naprawdę kiedyś, odwiedziło mnie dwóch reporterów z niemiecko-francuskiej telewizji , którzy idą nad dokumentem o górnictwie węgla kamiennego w Polsce. Z nich dowiedziałem się, iż we Francja parę lat temu zajmowała też też tematy i tam także uzyskało do zakończenia kopalń. Ciężko mi sobie wyobrazić, że obok nas cała ta wymiana że czekać inaczej. Mam uczucie, iż nie jest obecnie czasu ani opcji aby udało się spełnić ją łatwo….

Wymagał się tylko mylić.

O admin

Zobacz także

Jak obliczyć oś ogrodzenia na obszarze?

Reklama: Montaż ogrodzeń Bydgoszcz Ważnym czasem jest dokładne wyznaczenie osi ogrodzenia i lokalizacji słupków w …