Główna / Nieruchomości / Kredyt na handel i oddanie bycia

Kredyt na handel i oddanie bycia

Reklama: Deweloper Bydgoszcz


Z stycznia 2014 roku bank może dać kredytów o dużej wysokości 95 proc. wartości nieruchomości. Jednak wiele banków oferuje kredytu na zakup, i jednocześnie na zakończenie wnętrza. Dzieje się tak dlatego, bowiem podczas określenia zabezpieczenia bankowego przyjmuje się cenę nieruchomości po dokonaniu prac remontowych czy budowlanych. Dla przykładu, kupujemy mieszkanie o cenie 500 tys. zł. Na remont potrzebujemy dodatkowych 50 tys. zł. Jeśli pracownik banku oszacuje, że cena nieruchomości podniesie się adekwatnie z kosztem remontu, to możemy zyskać 522.5 tys. zł.

Wymagamy zawsze mieć, że cenę nieruchomości nie musi zwiększyć się wraz z wysokością środków, które położymy na jej stracenie lub remont. Jeśli bank stwierdzi, że cenę docelowa nieruchomości podniesie się o 30 tys. zł to otrzymamy maksymalnie 503.5 tys. zł. Analitycy szacują, że z 2015 roku maksymalna wysokość kredytu będzie już wynosiła 90 proc. ceny nieruchomości. Pozostałe wydatki powinien będzie okryć ze materiałów własnych.

O ile wzrośnie koszt wykończenia mieszkania jeśli skorzystamy z kredytu?

Dalej byłoby sfinansować cały remont lub wykończenie wnętrza ze środków własnych. Nie nie każdy przedsiębiorca posiada taką okazja. Wzięcie z kredytu hipotecznego podniesie nasze wydatki o oprocentowanie kredytowe. Pamiętajmy, że oszczędza się ono z cenie zmiennej i wartości stałej. Wartość zmienna to stopa procentowa, która jest modyfikowana przez banki raz na trzy miesiące. Z serii część szła to marża założona przez bank. Jej wielkość jest pewna przez okrągłe lata spłaty zobowiązania (chyba, że zapisy karty kredytowej zostaną sprecyzowane w specyficzny sposób).

Całość naszego oprocentowania że korzystać forma nominalną. Istnieje zatem liczba, którą spotykamy w promocjach telewizyjnych oraz na bilbordach bankowych. W rzeczywistości wartość nominalna nie oznacza jeszcze wartości rzeczywistej. Do deklarowanej wartości nominalnej (np. 8 proc. w granic roku) należy też doliczyć dodatkowe prowizje bankowe, opłaty manipulacyjne itp. W rzeczywistości realna wysokość oprocentowania kredytu często sięga ok. 10 -12 proc. Powyższe wyliczenia możemy okazać na przykładzie. Załóżmy, że mamy kredytna wykończenie mieszkania. Jego liczba wynosi 50 tys. zł, z zmianie termin spłaty to 3 lata. Przez ostatni termin spłacimy ok. 12 tys. zł wartości nominalnej. Z zmiany realna kwota, którą dopłacimy do własnego remontu (z opłatami bankowymi) wyniesie 15 – 18 tys. zł. Będzie obecne ważna wartość o jaką zwiększy się całkowity koszt remontu własnego wnętrza.

Czy warto ubiegać się o kredyt hipoteczny na wykończenie wnętrza?

Wszystko chce od samej sytuacji inwestora. Często uzyskanie kredytu hipotecznego jest ostatnią ulicą do bliskiego wykończenia mieszkania. Z pewnością będzie ono dla nas dużo dochodowe niż wysoko oprocentowane kredyty gotówkowe czy pożyczki celowe. Pamiętajmy, że kredyt hipoteczny jest najwspanialszy pod względem długości okresu spłaty oraz wysokości stóp.

Kredyt na wykończenie mieszkania możemy jeszcze zintegrować z kredytem na jego nabądź. Będzie zatem dla nas bardziej dochodowe niż kupienie miejsca na dług i skończenie go ze materiałów własnych. Środki własne dane na remont lepiej będzie poświęcić na wkład własny. Pamiętajmy, że kredyt na wykończenie bycia zwiększy docelową cenę nieruchomości, natomiast tymże jedynym podwyższy zabezpieczenie bankowe. W współczesny technologia dodatkowo zwiększymy swój wkład własny, i dzięki obecnemu będziemy w stanie wynegocjować odpowiedniejsze warunki z bankiem. Takie działania mogą wpłynąć na liczne zmniejszenie naszych sumarycznych wydatków związanych z zakupem i wykończeniem nieruchomości.

O admin

Zobacz także

Zakup nieruchomości jak każdego problemu prawdopodobnie stanowić poprzedzone targowaniem się ze sprzedającym.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz Kiedy powinniśmy „przycisnąć”? Poza „standardową” propozycją niewielkiego obniżenia ceny okazją do negocjacji …