Główna / Moda / Zdrowie / Nie o przemęczać się na siłowni, ponieważ zbyt wielki wysiłek fizyczny może stanowić katastrofalny pomysł na serce.

Nie o przemęczać się na siłowni, ponieważ zbyt wielki wysiłek fizyczny może stanowić katastrofalny pomysł na serce.

Lekarze ostrzegają, że tylko umiarkowana ilość sportu jest dla nas odpowiednia. Aktywność, która przez wielu uważana jest zbyt drogę na długowieczność, w nadmiarze może przysporzyć się do przedwczesnej śmierci.

Zdaniem lekarzy, chociaż regularne ćwiczenia o małej intensywności, takie jak jogging, są korzystne dla organizmu ludzkiego, w sporcie łatwo o przesadę. Po analizie licznych badań, gromadzących się na zdrowiu biegaczy, sprawdzili oni, że odpowiednio dawkowana aktywność fizyczna oddziałuje na zdrowie oraz długość przebywania w skuteczny sposób. Jednak biegając zbyt szybko, pokonując zbyt duże dystanse i stając aktywnym przez zbyt wiele lat, pracownik może nieumyślnie przyspieszyć własną śmierć.

Wyniki badania zrealizowanego przez amerykańskich kardiologów i zapalonych biegaczy pokazały się na łamach magazynu. Tym, którzy chcą treningi o wysokiej klasy, autorzy doradzają ograniczenie ich długości do 30-50 minut dziennie. Bieganie maratonów nie winno być systemem na budowanie kondycji – podobny dystans można wziąć raz na jakikolwiek czas albo wręcz raz w utrzymaniu – zapewniają specjaliści. Wysoki wysiłek fizyczny zachowujący się dłużej niż 1-2 godziny może wpływać uszkodzeniami serca, powodując rozciąganie, nadrywanie i zabliźnianie się jego tkanek, co zwiększa ryzyko niebezpiecznych zaburzeń rytmu serca.
Nowe badania dostarczają podobnych wyników. Przedstawiają one, że sport, podobnie jak wiele prace w swym mieszkaniu, powinien być uprawiany z umiarem. Ważne z owych badań przeanalizowało stan zdrowia ponad 50 000 osób nieprzekraczających 30 roku życia, w niniejszym 14 000 biegaczy. Ukazało, że aktywni fizycznie uczestnicy obarczeni stanowili o 19% niższym ryzykiem śmierci niż pozostali badani. Jednak po wnikliwej analizie naukowcy zauważyli, że korzyści zdrowotne dotyczyły jedynie tych kobiet, które biegały od ok. 8 do 30 km tygodniowo. Młodzi ludzie chcący dłuższe przebieżki nie istnieli w piękniejszej jakości niż kobiety bierne fizycznie. Co dużo, pokazało się, że największa szybkość rozwoju to ok. 10 km/h. Pozytywnie na odległość występowania nie wpływa także sport uprawiany codziennie – biegać powinno się od 2 do 5 razy w tygodniu – zapewniają autorzy badania.

Tymczasem, jak daje profesor z Londynu, sportowcy w normalnym wieku, którzy wykonywali sport przez wiele dziesiątek lat, obarczeni są podwyższonym ryzykiem arytmii serca. Jak radzi, wystąpienie migotania przedsionków jest obok nich pięciokrotnie bardziej prawdopodobne niż u kobiet, które stronią od wysiłku fizycznego. Z badania wynika, iż na wspomnianą przypadłość jest aż 40% byłych sportowców. Szczególnie niepokojące jest migotanie komór, które działać może nagłą śmiercią sercową. Specjalistka zaznacza jednak, że przed arytmiami można się ustrzec, zachowując umiar w treningach. Z nowej części bowiem, aktywność fizyczna praktykowana 5 dni w tygodniu przez ok. 30 minut minimalizuje zagrożenie choroby wieńcowej o 50%, a do ostatniego wydłuża życie.

O admin

Zobacz także

Masaż znajduje duże zastosowanie w upraw i kosmetologii.

REKLAMA: kurs masażu Bydgoszcz Masaż znajduje szerokie użycie w trosk i kosmetologii. Różnorodność odmian tego …