Główna / Moda / Zdrowie / Niemal wszystek zna gdy więc budować i funkcję tą daje przynajmniej 2 razy dziennie

Niemal wszystek zna gdy więc budować i funkcję tą daje przynajmniej 2 razy dziennie

Reklama: Technik dentystyczny Bydgoszcz

Prawie wszystek zna kiedy wtedy produkować i funkcję tą robi przynajmniej 2 razy dziennie (badania prowadzą, że pisze tak ponad 50% Polaków). Ale czy myjemy zęby prawidłowo? Czy ktoś nas jak nauczył tej ubogiej w sensie rzeczy czynności? Właściwie są to powtarzalne ruchy, nad którymi się nie zastanawiamy, często przy okazji badając to, co akurat chce w tv.

Istnieje trochę metod prawidłowego szczotkowania zębów, jednakże nie o to idzie, by zapamiętać jak też technologii się nazywają, jednak aby dostosować technikę szczotkowania do swoich potrzeb (lub bardziej potrzeb naszych zębów:) Z własnego praktycznego doświadczenia mogę sprawdzić, że pacjenci w grupie czynią te same błędy podczas mycia, które prowadzą umieszczaniem się kamienia nazębnego w tamtych miejscach tj. za dolnymi siekaczami po stronie językowej także na policzkowej stronie górnych zębów trzonowych. Mieszkania obecne są szczególnie narażone na zachowywanie się kamienia, gdyż tam znajdują się ujścia gruczołów ślinowych i przystępuje do zalegania śliny. Ponadto często nie domywamy też dolnych trzonowców z ściany językowej.

Najłatwiejszym sposobem mycia zębów jest metoda Fonesa, która (proszę się nie zrażać:), zalecana stanowi dla niemowląt i osób niepełnosprawnych. Jest zatem swoja technika, dobra na początek. Polega ona na stworzeniu szczoteczki pod kątem prostym do dziąsła i realizowaniu okrężnych ruchów obrotowych. Dodatkowo należy podejść do tej drogi technikę prostą i poziomą, aby oczyścić powierzchnie zębów, jakich nie oczyścimy ruchami okrężnym tj. językowe powierzchnie dolnych siekaczy (tam, gdzie ͈lubi” zalegać kamień) oraz żujące powierzchnie zębów bocznych. Metoda pionowa liczy na stworzeniu włosia szczoteczki pionowo do powierzchni językowych zębów przednich (obok ich podstaw) i „wymiataniu” zalegających resztek pokarmowych. Metoda pozioma liczy na stworzeniu włosia szczoteczki wzdłuż długiej osi zębów (powierzchnie żujące zębów bocznych) i pisaniu ruchów „tył-przód”.

Metody też nie zabierają się do szczoteczek elektrycznych, a tylko do szczoteczek manualnych, które z wyboru powinny stanowić elastyczne. Niezależnie jednak, jaką szczoteczkę używamy, wykonując odpowiednie ruchy, istniejemy w mieszkanie dobrze czyścić zęby. Wtedy wizyty u dentysty będą jedynie kontrolne.

Sama szczoteczka, nawet najlepsza na świecie, nie wystarczy. Powinniśmy na co dzień stosować takich dodatków jak: nitka dentystyczna, szczoteczki międzyzębowe, bezalkoholowe płyny do mycia jamy ustnej oraz czyściki do języka.

O admin

Zobacz także

Masaż znajduje duże zastosowanie w upraw i kosmetologii.

REKLAMA: kurs masażu Bydgoszcz Masaż znajduje szerokie użycie w trosk i kosmetologii. Różnorodność odmian tego …