Główna / Zdrowie i uroda / Niskokaloryczny, zdrowy, jest dobroczynny wpływ na cały organizm, i do obecnego jest tani przez cały rok – zielony ogórek.

Niskokaloryczny, zdrowy, jest dobroczynny wpływ na cały organizm, i do obecnego jest tani przez cały rok – zielony ogórek.

Niskokaloryczny, zdrowy, jest chwalebny wpływ na wszelki system, oraz do ostatniego jest prosty przez wszystek rok – zielony ogórek. Przez niektórych zaliczany do grona superfoods, przez innych lubiany właśnie w organizacji kiszonki – czym wyróżniają się jego zmiany i dlaczego warto na trwałe wpisać je do diety?

Zielony ogórek jest warzywem niedocenianym. Powszechnie uznaje się, iż jego cenę dla naszego zdrowia nie jest znakomita ze względu na niewielką ilość witamin oraz minerałów. Niestety stanowi ich właśnie pozbawiony, ale pewnie nie wykonują go one naprawdę jak niektóre z innych warzyw. Ponad 90 proc. składu ogórka jest bowiem woda. W następujących kilku procentach skupia się witamina C, witaminy z rodziny B (B3, B6, B12) oraz minerały – wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas. Część tych cen nie zaspokaja jednak dziennego zapotrzebowania na nie.

Warto także mieć, że oprócz wielu zalet, o których daje dalsza część artykułu, ogórek szklarniowy jest samą wadę – zawarty w nim enzym askorbinazy utlenia witaminę C. Stwierdzenie, że nie powinno godzić się go spośród własnymi warzywami, które w współczesną witaminę obfitują, nie jest wówczas mitem. Dlaczego ale o regularnie spożywać ogórki mimo wszystko?

Jako warzywa koncentrujące się przede wszystkim z wody skutecznie gaszą pragnienie, są więc niezastąpione latem także w postaci chłodniku, kiedy również prostej surówki. Pomagają i usunąć nadmiar wody z systemu, niwelując tym jedynym opuchliznę, zmęczenie i obrzęki nóg czy osoby. Wprowadzony w ogórku chlorofil sprzyja procesom oczyszczania organizmu – duża miara niebezpiecznych substancji objawia się nieświeżym odpoczynkiem i ciężkim zapachem potu, co widać stanowić zniwelowane przez wprowadzenie tego warzywa do diety. Regularne jedzenie ogórków przyspiesza metabolizm, warto to o nich dbać, jeśli zależymy zrzucić zbędne kilogramy. W 100 g ogórka kryje się tylko 12 kcal! Warzywa też nie są zbyt sycące, jednak z powodzeniem mogą tworzyć składnik diety osób pozostających na cukrzycę.

Jeśli zmagamy się z popularnymi infekcjami, chronicznym zmęczeniem, utratą koncentracji, może zaprezentować się, że polski system jest zakwaszony. W aktualnej formy zasadotwórcze właściwości ogórka przyjdą nam z uwagą. Pamiętajmy o nim oraz to, kiedy cierpimy na zgagę, zaparcia lub jak po prostu chcemy oczyścić swój organizm z toksyn. Ogórek odznacza się te działaniem moczopędnym, wprowadzony w nim potas korzystnie działa na ciśnienie i pracę serca. Czego zależeć więcej?

Ogórki szklarniowe, co widać powyżej, posiadają mnóstwo do zaoferowania – wpływają dobrze na wszystek szereg funkcji swego układu. Oddaje się jednak, że wielka moc płynie właśnie z ich kiszonego wariantu. Dwa razy więcej witamin, właściwości probiotyczne, a przy tym znakomite walory smakowe – czemu nie powinniśmy zapominać o kiszonkach?

Ogórki poddane procesom fermentacji mlekowej podzielić można na kiszone i małosolne. Te kolejne fermentowane są krócej, określają się więc delikatniejszym, lekko kwaskowatym smakiem. Są te nieco mniej kalorii niż w sum kiszony odpowiednik. Zarówno jeden, kiedy i kolejny typ istnieje przecież bardzo zdrowy; warto zapoznać ich cech, a potem podejść do konsumpcji.

Przede każdym – pracy jelit. Ogórki kiszone są naturalnym probiotykiem – ich regularne jedzenie poprawia trawienie i zwiększa perystaltykę jelit. Uczestniczą w trawieniu węglowodanów, tłuszczów oraz białek. Dzięki wysokiej zawartości witamin (w ogórkach kiszonych uczy się dwa razy więcej witaminy C, witamin z grupy B, odpowiedzialnej za zachowanie zdrowego wyglądu witaminy E oraz witaminy K) trzymają one trwałości i pomagają kondycję całego organizmu. Zawierają antyoksydanty, dzięki czemu skutecznie walczą z wolnymi rodnikami. Ogórki kiszone są też lekkostrawne, w przeciwieństwie do ich konserwowego odpowiednika. 

Ogórki konserwowe również często siedzą na swoich stołach. Nie korzystają one zawsze tylu wartości odżywczych, co wariant kiszony (kwaszony). Marynowane są bowiem w marynacie z wody, octu, soli oraz cukru, co daje, iż są bardziej duże, zaś ich indeks glikemiczny wzrasta. W porównaniu w ogórkami kiszonymi nie wypadają a najlepiej.

Kiszonki bardzo dobrze oddziałują na bliskie zdrowie, jednakże nie stanowi to zawsze, że możemy zajadać się nimi bez opamiętania. Nie zaszkodzi wprowadzić je do diety na pewne, pamiętając zawsze o soli, która w dużych częściach wykorzystywana stanowi w toku kwaszenia.

O admin

Zobacz także

Pielęgnowanie okolic oczu kremami to zaledwie wstęp projektu

Reklama: Botoks Bydgoszcz Pielęgnowanie okolic oczu kremami to tylko wstęp projektu – ” Nie chcę …