Główna / Świat / Sport / O efektywnym pływaniu możemy występować wtedy, kiedy wyćwiczymy w najszerszym szczeblu konkretną technikę pływacką

O efektywnym pływaniu możemy występować wtedy, kiedy wyćwiczymy w najszerszym szczeblu konkretną technikę pływacką

O efektywnym pływaniu możemy mówić wtedy, kiedy wyćwiczymy w najogromniejszym poziomie konkretną technikę pływacką, co nie nie jest typowe. Na efektywne pływanie składa się nie tylko szybkość, a przede wszystkim dobre (wzorcowe) ułożenie ciała, które daje prędkość, minimalizuje zmęczenie i bardzo eliminuje możliwość wystąpienia urazów. Aby pływanie potrafiło być funkcjonalne, pływak musi dobrze poznać swoje mięso i znać nasze możliwości.

Opadające biodra. Z opadającymi biodrami podczas pływania walczy dużo kobiet. Warto zauważyć, że nasze ciało w wodzie zachowuje się jak huśtawka: kiedy podnosimy głowę wysoko nad powierzchnie wody, nasze nogi opadają, jak z serii chcemy zanurkować, nasze stopy automatycznie podejmują się w górę. Aby zachować piękną formę podczas pływania, trzeba starać się znaleźć punkt równowagi. Że więc się uda, okaże się, że nogi mogą w zespole nie pracować, a na chyba nie zaczną opadać. Odnalezienie odpowiedniego balansu ciała zapewnia bardziej okrągłe kształty, zmniejszony wysiłek na utrzymanie nóg blisko powierzchni wody, a i gwarantuje wykorzystanie mięśni tułowia do popularniejszej skali napędowej.

Oszczędzaj pracę serca. Jeden skurcz serca w wodzie jest warty 2-3 skurcze na lądzie. Warto więc oszczędzać pracę serca, na co pomysł na wydajność pływacka. Możemy zaobserwować ją zbyt pomocą SPL – stanowi toż szalenie przystępny sposób, polegający na liczeniu ruchów w wodzie. Niezwykle istotne istnieje ostatnie, aby ciągle być odpowiedzialnym kroku pływackiego i trzymać wydajny krok podczas niewielkich prędkości. Wzrost liczby wykonywanych ruchów zawsze winien stanowić dostarczony chęcią wzrostu prędkości, oraz nie zmęczeniem lub brakiem koncentracji.

Dobra metoda. Dobra metoda jest wysoce istotna, tak ważna, że warto przeznaczyć dla niej nawet czas, na którym nam zależy. To dobra technika daje nam wygrywać zawody i skutecznie pływać bez nadmiernego obciążenia. Że będziesz szedł „za jakąś cenę”, kosztem swoich mięsni i zmęczenia, absolutnie nie osiągniesz wyników naprawdę pięknych kiedy z ciekawą techniką.

Wydłużanie ciała. Wydłużanie ciała podczas latania jest wielce znaczące i należy nieustanne nad nim wykonywać. Dzięki wydłużeniu możliwe jest wiele powiększenie zasięgu ruchów oraz zmniejszenie tarcia. Wydłużenie ciała ułatwia również rotację.

Odpowiednia rotacja ciała zapobiegająca kontuzjom w wodzie. Jednak o pływaniu komunikuje się, że stanowi ostatnie nieco urazowa dyscyplina sportowa, to przecież realizuje w niej do urazów oraz obciążeń. Żebym ich uniknąć, należy przede wszystkim skoncentrować się na odpowiedniej rotacji ciała, należy pracować nad wartościowym i symetrycznym obrotem z obustronnym oddychaniem. Rotacja ciała na boki powoduje zmniejszenie oporów, ale jeszcze bardzo zwiększa zakres ruchów. Stanowi toż istotne przede każdym dla osób pływających kraulem.

Pływanie efektywne jest więc płynięciem z dobrze wypracowaną techniką i doświadczeniem swojego ciała. To rzecz nad organizmem, ale i nad umysłem. Pilnowanie postawy ciała, oddechu, odpowiedniego rozluźniania mięśni i koncentracji, a jeszcze poprawiania wszystkiego elementu i ruchu sprawia, że chcemy do dużej doskonałości.

O admin

Zobacz także

Jak powiedział członek zarządu Barcy, rozmowy z Argentyńczykiem są już na tej prostej.

Jak powiedział członek zarządu Barcy, negocjacje z Argentyńczykiem są obecnie na tej prostej. Sprawą, nad …