Główna / Moda / Zdrowie / Od 1 stycznia 2013 r. do okulisty i dermatologa wskazane będzie wyznaczenie.

Od 1 stycznia 2013 r. do okulisty i dermatologa wskazane będzie wyznaczenie.

Reklama: Prywatny dermatolog Bydgoszcz

Od 1 stycznia 2015 r. do lekarza i dermatologa korzystne będzie wyznaczenie. To rozwiąże kolejki, bądź je podniesie? Zdania są podzielone.

Zanim udamy się do lekarze, będziemy musieli najpierw odwiedzić lekarza pierwszego kontaktu. On podejmie decyzję, czy faktycznie wymagamy takiej wizyt.

To lekarstwo jest pokłosiem nowelizacji ustawy o świadczeniach zdrowotnych, budowanych ze zabiegów masowych, którą Sejm zdecydował w połowie 2014 roku, robiąc tym jedynym tzw. pakiety kolejkowy i onkologiczny.

Oba wywołały obecnie wiele kontrowersji. Pacjenci obawiają się, iż w piątek przychodnie będą szczelne. Ponad połowa przychodni w krajobrazie nie podpisała bowiem układów z Lokalnym Funduszem Zdrowia.

Negocjacje między lekarzami rodzinnymi oraz Ministerstwem Zdrowia zostały zerwane w poniedziałek wieczorem.

Gorącą atmosferę chyba dalej podnieść fakt, że teraz trzeba będzie do przychodni iść za jakimś razem, gdyby będziemy wybierali zdobyć się do okulisty i dermatologa. 

Akurat ten projekt? Według analiz zarządzanych poprzez NFZ, ponad połowa wizyt obok tych lekarzy to wizyty jednorazowe. Pacjenci komunikują się z założeniem choroby, jaką mógłby zapewnić lub usunąć nawet lekarz pierwszego kontaktu. Chodzi m.in. o zapalenie spojówek, jęczmień lub zapalenie błony. 

Odciążenie specjalistów z diagnozowania „lekkich” przypadków korzysta zmniejszyć okres wyglądania na konsultację pacjentom mającym na wyjątkowo wymyślne schorzenia.

Lub zatem prawdziwy program? Zdania specjalistów są podzielone. Chorych tymże super…

Bez przesunięcia w 2015 roku wciąż będziemy potrafili napisać się do stomatologa, ginekologa, onkologa, psychiatry czy wenerologa.

O admin

Zobacz także

Masaż znajduje duże zastosowanie w upraw i kosmetologii.

REKLAMA: kurs masażu Bydgoszcz Masaż znajduje szerokie użycie w trosk i kosmetologii. Różnorodność odmian tego …