Główna / Nieruchomości / Od 1 stycznia 2017 roku wymienia się wysokość wymaganego wkładu własnego dla kobiet starających się o kredyt hipoteczny.

Od 1 stycznia 2017 roku wymienia się wysokość wymaganego wkładu własnego dla kobiet starających się o kredyt hipoteczny.

Reklama: Deweloper Bydgoszcz

Od 1 stycznia 2017 roku obraca się wysokość wymaganego wkładu własnego dla pań starających się o kredyt hipoteczny. Obecnie, od stycznia tego roku, wkład ten, narzucony rekomendacją S Komisji Nadzoru Finansowego, wynosi minimum 15% wartości nieruchomości. Jednakże, w rzeczywistości niektóre banki, między innymi Pekao S.A., PKO BP, BZ WBK, Alior Bank, Deutsche Bank, Raiffeisen czy mBank Hipoteczny, z opóźnieniem realizują w bycie tę przyczynę, dodatkowo ubezpieczając brakujący wkład krajowy i zawsze kredytując do 90% LTV(wskaźnik relacji wysokości kredytu do cenie zabezpieczenia) wartości nieruchomości.

Warto wspomnieć, że wymienione wysoce banki są z kilku lat liderami na zbytu kredytów hipotecznych, zarówno jeśli chodzi o wolumen udzielanych kredytów, jak również przedstawianą ofertę na ostatni artykuł bankowy. Dział finansowy Tyszkiewicz Nieruchomości udzielając uwagi przy uzyskaniu kredytu hipotecznego, weryfikuje oferty aż 22 banków, ale zawsze wybiera najlepszą opcję dla Nabywcy oraz negocjuje dla niego najbardziej opłacalne warunki – dlatego warto zastosować spośród obecnej uwagi. Podkreślam także, że nasza usługa doradztwa jest doskonale bezpłatna. 

Styczeń 2017 roku da z pewnością takie zmiany dla klientów chcących sfinansować zakup nieruchomości kredytem mieszkaniowym. Niestety zabieg jest właśnie jednoznacznych artykułów ze części banków. Nie jest pewne czy chciany odpowiedni wkład domowy będzie ustalony tak na poziomie zarządzanym przez KNF – czyli 20% cenie nieruchomości. Zagadką jest same czyli też banki, które obecnie z rocznym opóźnieniem wymagały 10% przejdą do wymogu 15% albo i od razu do 20% – razem z zastrzeżeniami KNF. 

Kolejną kwestię jest program MDM. Obecnie pula dofinansowań na 2016 rok została zniszczona w sum. Pula na rok 2017 została wykorzystana w części, co spowodowało wstrzymanie po I kwartale 2016 roku przyjmowania wniosków kredytowych z spłatą dofinansowania w 2017 roku. Wielka grupa klientów oczekuje do 01.01.2017 roku aby złożyć wniosek o kredyt domowy w katalogu MDM z ceną dofinansowania w 2017 roku. Kumulacja tych klientów może dać częściowy paraliż decyzyjności w obszarach analiz banków i stałe wydłużenie procedowania wniosku o kredyt. Efekt pewno stanowić taki, gdy na wstępie 2016 roku, czyli bardzo silne wyczerpanie pozostałej puli przewidzianej na pełen 2017 rok. 

Program MDM przewiduje minimalne dofinansowanie wkładu własnego na etapie około 10%. Razem z powyższymi obawami może jednak zajść taka sytuacja, że mimo uzyskanego dofinansowania wkładu swego mężczyźni będą potrzebowaliby mimo wszystko mieć jeszcze środki własne aby łącznie uzyskać poziom LTV na stanie 15% lub 20%

Reasumując, można śmiało stwierdzić, że inny rok przyniesie zmiany jednak na obecny punkt ciężko jasno określić jakie dokładnie będą i gdy daleko wpłyną na zbyt nieruchomości. Trzymamy rękę na pulsie, by zapewnić naszym Klientom jak największe wsparcie w ostatnim obszarze.

Jeżeli jesteśmy otwarci na zakup nieruchomości, warto zdobyć się tą sytuacją jak najszybciej, póki powody są dane w wagę jasno. W biurze Tyszkiewicz Nieruchomości zainteresowani znajdą dużo propozycji także z sektorze wtórnego kiedy również naturalnego. Agenci zaś z pewnością postarają się jak dużo doprowadzić do dobrej sprawie i objaśnią wszelkie aktualnie możliwe opcje kredytowania.

O admin

Zobacz także

Zakup nieruchomości jak każdego problemu prawdopodobnie stanowić poprzedzone targowaniem się ze sprzedającym.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz Kiedy powinniśmy „przycisnąć”? Poza „standardową” propozycją niewielkiego obniżenia ceny okazją do negocjacji …