Główna / Nowe technologie / Polska reprezentacja zakwalifikowała się na mundial, a więcej jest kilka czasu, by utworzyć się do tego znakomitego turnieju

Polska reprezentacja zakwalifikowała się na mundial, a więcej jest kilka czasu, by utworzyć się do tego znakomitego turnieju

Reklama: Serwis RTV

Polska reprezentacja zakwalifikowała się na mundial, a więcej jest kilku czasu, by zrobić się do tego potężnego turnieju. Na co trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu telewizora, jeżeli planujemy na nim oglądać mecze? Oraz ewentualnie warto wraz z telewizorem kupić też soundbar? 

Zazwyczaj docierając do hipermarketu z elektroniką widzimy ścianę telewizorów i nie do celu wiemy, który model jest wybrać. Często odbieramy ten, który zarekomenduje nam sprzedawca. Warto jednak wiedzieć, że telewizor telewizorowi nie jest grzeczny i biorąc powinniśmy zwrócić opinię na mało zasadniczych cech. Zobaczcie to co jest znaczące przy wyborze telewizora, by patrzyć na nim mecze.

Przekątna ekranu i rozdzielczość

Zacznę przekątnej ekranu. Istnieje toż zazwyczaj uwarunkowane miejscem, w którym telewizor będzie stał lub ścianą, na której będzie wisiał. Wybierajmy jednak największy, który tam się zmieści. Powinien pamiętać, że duża przestrzeń biznesu i mnóstwo wystawionych tam telewizorów daje nam mylne wrażenie, że nawet 40-calowy telewizor będzie doskonały do bliskiego salonu. W rzeczywistości okazuje się jednak, że mógłby istnieć godniejszy. Między drugimi w telewizorach Samsung przekątna sięga nawet 65, a nawet 88 cali, więc oglądanie konkursu na połowie ściany daje kosmiczne wrażenie istnienia w ośrodku akcji. Warto zawsze pamiętać, że wybierając tak długi telewizor powinien go sformować w podobnej odległości od kanapy.

Optymalizacja ruchu

Tam gdzie są wydarzenia sportowe, tam są ogromne emocje, ale i dużo intensywne sceny, z jakimi nie każdy telewizor sobie dobrze poradzi. Najpoważniejszym tematem jest rozmycie obrazu, brak mocy i smużenie podczas szybkich scen, których w trakcie oglądania meczu nie brakuje. Działanie w polu karnym, długie podania przez wszystkie boisko czy szybka wymiana podań, by wyprowadzić kontrę to dopiero niektóre modele, które nie mogą umknąć naszej uwadze. W ruchu, a zwłaszcza w piłce nożnej dzieje się wszystko szybko, to w telewizorze ważne jest odświeżanie formie i metody, które czuwają nad optymalizacją ruchu, by każda nawet najbardziej aktywna historia i już kopnięta piłka stara kiedy najpłynniejsza. Dlatego i chcąc telewizor, obowiązkowo trzeba zwrócić opinię na odświeżanie, a właściwie jeszcze przetestować działanie matrycy, organizując w magazynie jakiś krótki, dynamiczny materiał (np. skrót meczu nagrany na pamięci USB).

Tryb sportowy

W telewizorach można odnaleźć tryby ustawienia obrazu. Wybierając telewizor pod mecze warto sprawdzić czy wśród trybów jest też ten dokonany z pamięcią o fanach piłki nożnej. Tryb Sport w telewizorach Samsung dzięki specjalnym ustawieniom wzoru oraz dźwięku sprawia, że wyświetlane kolory są coraz dużo soczyste (tak, trawa jest mocno zielona), a dźwięk staje się bardziej duży. Co dobre, tryb sportowy aktywuje te funkcję automatycznego nagrywania najważniejszych punktów meczy. Wystarczy, że do telewizora podłączymy dysk twardy lub pamięć USB, aby nagrać najważniejsze czynniki meczu. Jeżeli na stadionie zwiększy się poziom hałasu, bo tak był faul lub padała bramka, na zewnętrznej pamięci podłączonej do telewizora zostanie zapisany fragment konkursu na 15 sekund przed tym zjawiskiem i 15 sekund po. Dzięki temu uważamy kontakt do indywidualnych powtórek także potrafimy wyrobić sobie własne spojrzenie na materiał doświadczeń na boisku.

Warto jeszcze połączyć telewizor ze smartfonem i użyć w obu aplikację Goal+. Będziemy mogli więc podejrzeć statystyki meczu i wyświetlić istotne informacje przed, w trakcie oraz po obejrzanym meczu, bezpośrednio na wizerunku w postaci półprzezroczystych tabel.

Smart TV?

Dziś warto podłączyć telewizor do Internetu. Smart TV toż szansa oglądania tysięcy filmów za pośrednictwem takich aplikacji jak Player.pl. Netflix czy HBO. Dzięki Smart TV posiadamy ponad wstęp do tematów wideo w rozdzielczości 4K, muzyki, gier, a też aplikacji, możemy połączyć telewizor z kolejnymi narzędziami i przedstawiać obraz ze smartfonu czy tabletu, a i sterować telewizorem za pomocą komend głosowych i gestów dłoni.

Zakrzywiony albo nie?

Zakrzywiony ekran w telewizorach to świeżość a wszystek zastanawia się czy przy zakupie nowego telewizora iść z postępem czasu i wybrać zakrzywiony, czy może przecież pozostać przy płaskim ekranie. Niewątpliwie zakrzywione ekrany mają swoje wartości, które sprawiają, że człowiek również dużo koncentruje się na tym, co ogląda i czuje się tak, jakby istniał w środowiska akcji. Przede ludziom pamiętamy poczucie, że polski telewizor ma pełniejszą przekątną ekranu niż w rzeczywistości, a wygięcie ekranu i właśnie dobrany poziom zakrzywienia, sprawia że rozszerza się pole widzenia. Istotne istnieje też to, że przy telewizorach zakrzywionych odległość własnych oczu z ekranu jest bliska także jak dbamy na wprost kiedy i bliżej krawędzi ekranu.

Co nam służy soundbar?

Soundbar to nic innego jak listwa z głośnikami i bezprzewodowym głośnikiem niskotonowym, która po pierwsze ma dużo mniej miejsca, a po drugie niekiedy jest czasami większe swobód niż dobrej jakości kino domowe. Soundbar można umieścić bezpośrednio pod telewizorem a co dobre, także że być zakrzywiony.

Ogromną zaletą soundbarów jest oszczędność miejsca oraz fakt, że stykają się z telewizorami bezprzewodowo, co niweluje odwieczny kłopot z plątaniną kabli. Nie potrzebujemy martwić się o rozstawienie głośników po salonie, bo teraz wystarczy jedna listwa z głośnikami, które umożliwiają precyzyjny i zarazem przestrzenny dźwięk chociażby w sytuacji HD (96 kHz/24 bit) o łącznej mocy wchodzącej do 350W. Mogę wtedy potwierdzić, bo sam przy telewizorze mam soundbar także nie zmieniłem go na nic innego, no chyba, iż istniał zatem nowocześniejszy model.

Telewizor i soundbar mogą z powodzeniem funkcjonować jako swoje centrum rozrywki, jakie nie dość, iż stanowi wysoce praktyczne to dodatkowo ładnie robi również nie ma niewiele miejsca. Takie połączenie doskonale sprawdzi się podczas oglądania meczów – telewizor daje szczegółowy, dynamiczny obraz, a soundbar ważny i przestrzenny dźwięk.

O admin

Zobacz także

Końcem automatyzacji jest uzyskanie zoptymalizowanych planów produkcyjnych

Reklama: program produkcyjny Systemy MES i APS to dwie różne kategorie oprogramowania dla produkcji. APS to …