Główna / Bezpieczeństwo / Projekt systemu ogrodzeniowego portu lotniczego musi uwzględniać wszystkie określone warunki określone przepisami Prawa Lotniczego.

Projekt systemu ogrodzeniowego portu lotniczego musi uwzględniać wszystkie określone warunki określone przepisami Prawa Lotniczego.

Reklama: Konsport Bydgoszcz

Projekt systemu ogrodzeniowego portu lotniczego musi uwzględniać wszystkie specyficzne warunki określone przepisami Prawa Lotniczego.

Wymagania techniczne, jakie powinno spełniać ogrodzenie portu lotniczego są następujące:

Ogrodzenie powinno być spowodowane z metalowych paneli drucianych, siatkowych lub rozciągniętych metalowych siatek drucianych.

Całkowita wysokość ogrodzenia, miana od wielkości gruntu, nie może stanowić delikatniejsza niż 2,44 m, włącznie ze zwyżkami z drutu kolczastego lub drutu ostrzowego.

Wysokość ogrodzenia – nie włączając zwyżki – nie potrafi stanowić lżejsza niż 1,80 m.

Zwyżka nad ogrodzeniem winna stanowić wyprodukowana z minimum trzech rzędów drutu kolczastego lub drutu ostrzowego, zamocowanego na stelażach w formacie litery V lub stworzonego w walec zbudowany z najmniej jednego drutu kolczastego lub drutu ostrzowego.

Grubość drutu nie prawdopodobnie istnieć niższa niż 2,5 mm.

Elementy ogrodzenia potrafią istnieć i przygotowane z pozostałego niż metalowe tworzywa, pod warunkiem, że jego siłę na przecinanie, zginanie, rozrywanie i łamanie jest co chwila taka taż niczym ich metalowych odpowiedników.

Odległość pomiędzy górną krawędzią panelu lub siatki oraz dolną krawędzią zwyżki powinna zawierać maksymalnie 20 cm.

Dolna krawędź panelu lub siatki powinna stanowić stale zamocowana w oparciu, przez jej zabetonowanie lub nowe trwałe osadzenie w terenie, bądź internowana w podmurówce.

W przypadku osadzenia ogrodzenia nad podmurówką całkowita wysokość prześwitu pomiędzy gruntem lub podmurówką i niską krawędzią panelu lub siatki wynosić może maksymalnie 20 cm.

Całkowita wysokość i konstrukcja bram wjazdowych i furtek osobowych powinna spełniać powyższe wymagania, z uwzględnieniem dania ich funkcjonalności.

Ogrodzenie powinno być wyodrębnione w wartość możliwości po drogach prostych.

Wokół ogrodzenia winna być dostarczona całkowicie wolna przestrzeń o szerokości minimum 3 m po jego obu stronach – w charakteru zapewnienia ofercie jego skutecznego obserwowania i kontrolowania.

Wokół ogrodzenia powinny stanowić pomieszczone w odstępach 30 m prostokątne tablice informacyjne, o wymiarach 300 na 600 mm, koloru białego z czerwoną obwolutą, wykonane z ciała sztucznego lub aluminium, zawierające napis o treści: „TEREN LOTNISKA – WSTĘP SUROWO WZBRONIONY!”; grubość liter, wysokość i odstępy pomiędzy wierszami powinny wynosić odpowiednio: 8 mm, 60 mm i 40 mm.

Wokół ogrodzenia, po jego lewej stronie, powinna być przeprowadzona droga patrolowa, zezwalająca na systematyczne robienie jego oglądu z samochodu samochodowego.

Kompletny system ogrodzeniowy Fortinet Medium (na zdjęciu), spełniający wszystkie wymogi Prawa Lotniczego, oferuje firma Betafence. System umieszcza się ze sztywnej zgrzewanej sieci w rolkach, słupów Bekaclip i zgodnych z sposobem bram przesuwnych Egidia HD lub Robusta. Doskonałej jakości siatka z licznego drutu ocynkowanego (o średnicy 2,95 mm) jest zgrzewana na każdym łączeniu, a następnie pokryta PCV, dzięki czemu przedstawia się wysoką sztywnością i trwałością. Może być inicjowana na słupach Bekaclip zakończonych profilami w formacie litery Y, urządzonych w trzy rzędy drutu kolczastego. System Fortinet Medium na słupach o charakterze litery Y widoczny istnieje w trzech wysokościach – wybierając ogrodzenie o łącznej wysokości 2935 mm, zyskasz współpracę z wymogami Prawa Lotniczego.

Siatka Fortinet jest uszyta z drutu ocynkowanego. Zastosowany proces przygotowania powierzchni drutu zapewnia doskonałą przyczepność powłoki PVC do podłoża. Klipsy montażowe zrobione są ze stali nierdzewnej. Słupy są ocynkowane wewnątrz oraz na zewnątrz warstwą o niewielkiej grubości 275 g/m2 (z obu stron), zgodnie z umową EN 10326. Następnie pokryte warstwą PVC o min.j grubości 60 mikrometrów.

O admin

Zobacz także

Najciekawsi z najodpowiedniejszych Sekcja antyterrorystyczna przy Komendzie Wojewódzkiej Władzy w Opolu powstała 1 sierpnia 2003 roku.

Reklama: Zapory antyterorystyczne Bydgoszcz Najzgodniejsi z najpiękniejszych Sekcja antyterrorystyczna przy Komendzie Wojewódzkiej Władzy w Opolu powstała …