Główna / Bez kategorii / Przedstawicielstwo Reutera służy, że w trzęsieniu bynajmniej

Przedstawicielstwo Reutera służy, że w trzęsieniu bynajmniej

Reklama: deweloper bydgoszcz

Silne wytrząsanie ziemi, które w nocy z wtorku na środę nawiedziło środkowe Włochy, spowodowało poważne zniszczenia m.in. w miejscowości Amatrice. Jak zapowiedziałyby miejscowe władze, pod gruzami domów znajdują się ludzie. Są obwieszczenia o zabitych. Trwa wydanie specjalne w TVN24 oraz TVN24 BiS.

„Prycza samo…
studiuj dalej »
Najpoważniejsze zmarnienia odnotowano w miejscowościach Accumoli, Amatrice, Posta i Arquata del Tronto.

Nie jest jasne podczas gdy masa osób straciło życie w wyniku kataklizmu. Agencja Reutera wręcza, że w wytrząsaniu bynajmniej 10 osób. Tymczasem „Corriere della Sera” a „La Stampa” obsługują, iż ofiar jest co najmniej 21. Z kolei CNN pisze o 14 ofiarach śmiertelnych.

Póki co wiadomo, iż obwieszczenia o dwóch ofiarach śmiertelnych pochodzą z Pescara del Tronto w regionie Marche. Dwa ciała spośród kolei zostały znalezione w gruzach w miejscowości Amatrice.

Wiadomo także, że cztery kolejne figury miały zginąć w gnieździe Accumoli w regionie Lacjum.

– Są pod gruzami, nie dopuszczają żadnego gestu życia. Dwoje rodziców oraz duet dziatwa – mówił Stefano Petrucci, burmistrz Accumoli. Agencja nie precyzuje gdzie odkryto para pozostałe ciała.

Przedtem godz. 9 władałaby miejsce konferencja służb ratowniczych. Podkreślono, że władze próbują dać maksimum pomocy ludności. Zaznaczono, że zmobilizowane są niecałkowitego żywiołowości zlokalizowane w obrębie Lacjum. Na konferencji nie podano dokładnego bilansu ofiar. – Niechybnie są żywności, z wielu uczestników nie możemy podać bilansu, albowiem dudnią do nas wiadomości fragmentaryczne, wobec tego lepiej odroczyć w czasie legenda bilansu – podał przedstawiciel służb.
Źródło: vigilfuoco.it Amatrice po trzęsieniu ziemi spośród biegu ptaka
Trzęsienie ziemi we Włoszech

Do wytrząsania gleby o magnitudzie 6,0 doszło o 3:36 nad ranem ok. 76 km na południe od miasta Perugia w otoczeniu miejscowości Nursja. Jak podaje BBC, za sprawą 20 sekund trzęsły się plus budynki w odległej stolicy kancie, Rzymie. W cugu trzech kolejnych godzin ten sam rejon nawiedziło 17 wstrząsów wtórnych, najsilniejszy z nich miał magnitudę 5,5.
Spostrzegaj
Trzęsienie ziemi we Włoszech. Poważnie zniszczenia w Amatrice
Wideo: APTN Wytrząsanie planety we Włoszech. Poważnie zniszczenia w Amatrice

W 2009 roku trzęsienie glebie o pokrewnej sile zniszczyło miasto L’Aquila. Zginęło tam wówczas ponad 300 osób. Środki masowego przekazu kapują, że nie dotarłoby do zmarnień w Asyżu (trzęsienie glebie o zbliżonej sile otrzymałoby miejsce tutaj w 1997 roku. Zawaliło się w owym czasie strop Bazyliki św. Franciszka).
Źródło: tvn24 Trzęsienie ziemi opętałoby środkowe Włochy
MSZ: nie ma informacji o rannych Polakach

– Obecnie brak informacji, by między poszkodowanych w związku spośród trzęsieniem ziemi we Włoszech byli polscy obywatele – poinformował w środę rano szef biura prasowego MSZ Rafał Sobczak.

– W związku spośród trzęsieniem geoidy, aż do jakiego doszło z wtorku na środę w środkowej części Włoch, polskie usługi konsularne na bieżąco monitorują sytuację. Są w kontakcie z miejscowymi władzami – podkreślił przedstawiciel polskiego MSZ.

„Komplet się potrząsało”

Na Kontakt 24 spływają relacje Reporterów 24, którzy przebywają we Włoszech.

„O godzinie 3:38 obudziło nas trzęsienie ziemi. Wszystko się potrząsałoby. Opuściliśmy z domu, jak wielu nieróżnych ludzi” – napisała na Kontakt 24 pani Magdalena. „Jestem w Ortezzano w prowincji Fermo. Rzędu 15 minut temu było trzęsienie geoidy. Wszyscy wybiegli spośród budynków” – relacjonował król niebios Mariusz.

Na portalach społecznościowych pojawiają się zdjęcia mające manifestować zmarnienia po trzęsieniu geoidzie.

„Połowy miasta nie ma”

Włoska obrona cywilna podała, że ma informacje o zawalających się domach w centralnych Włoszech. Jak zakomunikowałby burmistrz miasta Amatrice w celu telewizorni RAI, wytrząsanie planety spowodowało tam duże zniszczenia, a pod gruzami mogą być uwięzieni ręce do pracy.

– Drogi do i z miasta są odcięte. Połowy miasta nie ma – powiedział prezydent miasta Amatrice, Sergio Pirozzi gwoli RAI. – Ludzie są pod gruzami… Osunęła się ziemia i może zapaść się most – dodał.

– W niebieżącej pierwszej kolei strażacy docierają do sutereny, gdzie słyszą odgłosy spod gruzów, ludzi wzywających o pomocnik ,atoli w momencie dotarcia do grup specjalistycznych na gruzowisko zawsze sprowadza się psa, który ustala obszar, w którym mogą przebywać odżywia ludzie – gadał o kulisach akcji służb st.bryg. Paweł Frątczak, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Urzędowej Obstawie Pożarnej.

– Jeśli zdecydowano się do postępowania ciężkiego aparatu, to lecz wciąż po to, żeby udrożnić ulice w celu przejazdu, w celu przeniesienia sprzętu, który istnieje niezbędny do służb na gruzowisku – dodał Frątczak.

Władze w Rzymie, gdzie wytrząsanie wywołało panikę, zapewniły, że doglądają sytuację i są w kontakcie z zabezpieczenie cywilną.

O admin

Zobacz także

Witamina D3, K2 czyli dwa pojedynczym?

Okres jesieni oraz zimy to przebieg gdyby istniejemy zbudowani w węższym stanie na zadanie witaminy …