Główna / psychologia / Przez wiele lat uczony przysłuchiwał się mruczeniu kotów. Zauważył, że inaczej koty mruczą, gdyby są zestresowane, a inaczej, gdy domagają się jedzenia.

Przez wiele lat uczony przysłuchiwał się mruczeniu kotów. Zauważył, że inaczej koty mruczą, gdyby są zestresowane, a inaczej, gdy domagają się jedzenia.

Reklama: Poradnia psychologiczna Toruń

Przez masa lat uczony przysłuchiwał się mruczeniu kotów. Zauważył, że inaczej koty mruczą, gdy są zestresowane, a inaczej, gdy domagają się jedzenia. – Mruczenie zapewne być symbolem dla kociej mamy, aby się zatrzymała i nakarmiła swoje małe – twierdzi uczony. Dlaczego jednak koty mruczą oraz na obraz swojego właściciela? – Czynnik stanowi tenże tenże. Koty też wymagają się jedzenia. Najwyraźniej koty traktują swoich opiekunów jak mamę. Są bowiem przez nich rozpieszczane i karmione. Są zatem wartę odpowiednią do tej, jaką zapewnia matka swoim małym. Stąd te koty występujące w domach nigdy do zmierzchu nie dorośleją. Również na pewno zwierzętom tym świetnie z pracownikiem. Uczeni z dwóch uniwersytetów, tokijskiego i University of South Florida College of Medicine, których praca pokazała się w ubiegłym roku w czasopiśmie naukowym „Animal Cognition”, wykazali, że koty cieszą się, gdyby ich właściciel powraca do domu, i respektują go uważać. Są wyłącznie w tymże nic bardziej przyjazne także nie tak mocne jak psy.

Naukowcy nagrali głosy właścicieli kotów i obcych osób, a następnie dźwięki te grali zwierzętom. Koty nie widziały ludzi, ale odwracały osobę w ruchu, z jakiego dochodziły głosy. Gdy rozpoznały mowę swojego szefa, były znacznie zainteresowane i podekscytowane. Rodziło się, iż go szukają. – To prowadzi, że koty nie są ani ospałe, ani flegmatyczne, gdy się powszechnie sądzi. Są bardzo odpornych emocji, tyle tylko, że chcą żyć spożywa w równowagi i samotności. Niestety są to szczególnie towarzyskie. Często tak jedno gdy ich właściciele.

Dlaczego więc koty zaskarbiły sobie względy tylko niektórych ludzi? – Koty to znakomici indywidualiści. Żeby je polubić i docenić ich duży, choć silny charakter, trzeba zrozumieć specyficzny język kotów. Przytacza doświadczenia z Laboratorium Zachowań Zwierząt w Lokal Harbor, który zdecydował, że zwierzęta te dostrzegają i mówią na swoje imiona. Wiedzą więcej i myślą znaczenie ponad 160 słów.

Wiele lat wczas w książce „O charakterze uczuć u samca oraz zwierząt” opisał siedem różnych dźwięków pozwalających kotom wyrażać serca i pragnienia. Próbował też rozszyfrować mowę ich ciała. Ustalił, że emocję i uczucie oznacza wyciągnięty ku przodowi łeb i wyprostowany w głowę ogon. Z zmiany kot zły, jednakże nie przestraszony, wywija lub uderza z kraju na brzeg wyciągniętym ogonem. Natomiast przestraszony podejmuje się jak najwięcej i wygina grzbiet w format odwróconej litery U, i przy tym syczy i fuka. – To niewielki język, który właśnie przekonujemy się rozszyfrowywać.

O admin

Zobacz także

Są różnorodne techniki manipulacji. Nawet nie zdajemy sobie sytuacje spośród tego, jak powszechnie im słuchamy.

Reklama: Poradnia psychologiczna Toruń Są inne techniki manipulacji. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z obecnego, …