Główna / psychologia / Puzzle pobudzają wyobraźnię dziecka.

Puzzle pobudzają wyobraźnię dziecka.

Układanie puzzli, pobudza wyobraźnia dziecka, uczy koncentracji, zakładania naszych działań i umiejętności projektowania. Jak wynika z amerykańskich badań, opublikowanych przez pismo „Developmental Science”, dzieci między 2, a 4 rokiem życia, które grają się w budowanie puzzli, mają później lepsze zdolności przestrzenne. Puzzle odnoszą się głównie ale z zabawą, ale jeżeli mogą bardzo dużo niż zająć uwagę swego dziecka, warto się im około przyjrzeć.

Układanie puzzli a rozwój dziecka

Zabawa puzzlami naturalnie stymuluje rozwój mózgu. To znakomity trening pamięci, uczy rozpoznawania kształtów i logicznego myślenia. Co wysoce, próbując dopasować odpowiedni element do grupy obrazka, dziecko uczy chwytność palców i precyzję ruchów. Łączenie rozmaitych elementów wychowuje dzieci koncentracji i wzmacnia widzenie przestrzenne. Wyobraźnia wielka jest prawdziwa dla rozwoju przyszłych umiejętności matematycznych i technicznych. Zabawa puzzlami przygotowuje też do nauki czytania i wykonywania. Jak płynie z doświadczeń, dzieci, które wcześnie rozpoczęły własną sprawę z układankami, ćwiczą godzenie się i cierpliwość, które zwiększają się potem w szkole. Układanie puzzli jest wręcz połączone z zakresami odpowiedzialnymi za spostrzegawczość oraz zdolności różnicowania figur. Ponadto, zabawa ta rozwija w dziecku wiarę we naturalne oferty i umacnia myślenie przyczynowo-skutkowe. Dziecko widzi siebie jak sprawcę zmian, które są w sukcesie jego przemyślanych działań. Puzzle chcą od dziecka kontroli błędów, dzięki której dziecko samo osądza, co spowodowało niedobrze i zwiększa tak, aby zadanie zostało wykonane prawidłowo. Poprzez zabawę, puzzlami dziecko przygotowuje się kontrolować swoje ruchy razem z własną wolą, koncentrować, planować, ćwiczyć umysł, szukać rozwiązań i wydawać, co rzeczywiście stanowi podstawę kreatywności.

Które puzzle dla dziecka?

Przyjemność z wykorzystaniem prostych układanek o wysokich elementach możemy rozpocząć już z 18-miesięcznym dzieckiem, kiedy powoli zaczyna odkrywać otoczenie, rozróżniać wyglądy i barwy.. W takim wieku tak jest podsunąć dziecku układankę odkładającą się z kluczowych elementów, tak żeby nie mogło ich przyjąć. Zacznijmy od kilku elementów, a kiedy zauważymy, że dziecko się nudzi, powoli zacznijmy dodawać ich wielkość. Pamiętajmy, żeby nie przesadzać, bo zamiast rozrywki i drogiej nauki możemy zafundować swojej pociesze niepotrzebny stres.

Przygodę dziecka z puzzlami o istotnych elementach możemy zacząć około 3-go roku bycia. Wybierając puzzle dla trzylatka, warto począć z małych obrazków. Winien być on piękny, jego kolory zdecydowane, a przedstawione elementy rozdzielone widocznymi konturami. Warto wybrać puzzle z specjalnym bajkowym bohaterem swojego dziecka. Jeśli uwielbia Kubusia Puchatka, z pewnością większą atrakcję zrobi mu ułożenie puzzli ze własnym ulubieńcem.

Puzzle zarówno dla młodzieży

Układanie puzzli to fajny wyjście na życie czasu przez młodzież. Zabawa z puzzlami pobudza wyboraźnię, rozwijazdolności społeczne i kreatywność. To zarówno dobre zajęcie wyciszające, które uczy uwadze i chce działania zorientowanego na koniec. Puzzle przeznaczone dla młodzieży dzielą się od tych, którymi zajmują się dzieci. Poszczególne elementy są mniejszy rozmiar, a układany obraz bardziej delikatny – może np. przedstawiać krajobrazy lub konstrukcje budynków.

Układaj puzzle razem z dziećmi

Dzieci potrzebują koncentracji i bliskości rodziców, a wspólna impreza jest miłym momentem, aby wzajemnie się poznawać, zacieśniać więzi domowe i pozytywnie wpłynąć na kształtowanie drodze na pełne życie. Co dużo, interesując się łącznie z dzieckiem, rodzic jest nadzieję być się przykładem do przenoszenia i wesprzeć swój autorytet. Jedną z ofert wspólnej atrakcje jest wykonywanie puzzli. Rodzinne układanie puzzli nie tylko wychowuje dzieci współpracy, a także integruje członków rodziny oraz zapewnia lepszemu poznaniu swoich.

O admin

Zobacz także

Są różnorodne techniki manipulacji. Nawet nie zdajemy sobie sytuacje spośród tego, jak powszechnie im słuchamy.

Reklama: Poradnia psychologiczna Toruń Są inne techniki manipulacji. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z obecnego, …