Główna / Moda / Zdrowie / Pytanie o buzię noworodka i niemowlaka winno stanowić znaczącym elementem codziennej pielęgnacji maluszka.

Pytanie o buzię noworodka i niemowlaka winno stanowić znaczącym elementem codziennej pielęgnacji maluszka.

Reklama:dermatolog dziecięcy Bydgoszcz

Pytanie o buzię noworodka i niemowlaka winno być znaczącym aspektem codziennej pielęgnacji maluszka. Skóra niemowlęcia jest odpowiednia na całe urazy mechaniczne i podrażnienia, a zwłaszcza mała jest cera twarzy, dlatego należy zwrócić baczną opinię na kilka istotnych elementów pielęgnacyjnych.W razie wszelkich pytań, warto zwrócić się o pomoc dermatologa.

Do mycia buzi malucha nie ma potrzeby stosowania żadnych specjalnych środków pielęgnacyjnych. Wystarczy przegotowana woda. Przestudzoną wodę nalej do miseczki i wykonaj kilka gazików. Mogą istnieć one płatkami kosmetycznymi lub kawałkami miękkiego materiału, jaki nie podrażni skóry dziecka. Buzię malucha przemywaj od czoła w punktu brody. Nie produkuj całego zabiegu jednym wacikiem, poprawiaj go często. Jeżeli na twarzy dziecka są jakieś zaschnięte plamki, na dowód pozostałości mleka po jedzeniu czy naprawdę zwane „śpiochy” w miejscowościach oczu, wówczas nie próbuj zeskrobywać ich paznokciem, bo możesz zranić dziecko. Przyłóż w obecne pole na chwilę namoczony wacik. Zaschnięta wydzielina odmięknie oraz z łatwością będzie się ją dało zmyć.

Oczka malucha przemywaj od wewnętrznego kącika do zewnątrz. Jeśli ropieją, możesz wziąć roztworu soli fizjologicznej, natomiast nie stosuj samodzielnie ziołowych mieszkanek, ponieważ mogą one uczulać dziecko. Dermatolodzy bardzo często ten temat poruszają.  

Uszka malucha myj dłonią. Nie używaj patyczków! Możesz uszkodzić ucho dziecka, a jednocześnie wepchniesz woskowinę dobrze w kanał słuchowy. Pamiętaj, by dokładnie przemyć skórę za uszkami niemowlaka, gdyż tam spływa mleko podczas karmienia.

Jeżeli skóra dziecka nie zdradza objaw przesuszenia i nie wybieracie się nigdzie danego dnia, toż nie ma potrzeby smarowania jej żadnymi kremami czy balsamami. Jeśli natomiast buzia jest łatwo przesuszona, toż po wieczornej kąpieli wmasuj w nią nawilżający krem przeznaczony dla niemowląt. Do malowania buzi nie używaj oliwek. Dobrze nawilżają ciało, ale niekoniecznie delikatną skórę twarzy.

Obowiązkowo nakładaj krem ochronny na osobę maluszka, gdy przebywacie na zewnątrz. Niezwykle ważne jest smarowanie buzi, jak na zewnątrz jest zimno lub gdy wieje chłodny wiatr. Twarz dziecka, także jak skórę całego ciała, należy i chronić przed promieniami słonecznymi. Krem z filtrem, dedykowany zwłaszcza dla dzieci, jest odpowiednim środkiem pielęgnacyjnym w lecie.

O admin

Zobacz także

Masaż znajduje duże zastosowanie w upraw i kosmetologii.

REKLAMA: kurs masażu Bydgoszcz Masaż znajduje szerokie użycie w trosk i kosmetologii. Różnorodność odmian tego …