Główna / Dom i mieszkanie / Skrzynki na listy, windy, osiedlowe ławki…

Skrzynki na listy, windy, osiedlowe ławki…

REKLAMA: mieszkania Bydgoszcz

Skrzynki na listy, windy, osiedlowe ławki… To „zaledwie” lub „aż” elementy części wspólnych? Przy wygodnym i przemyślanym doborze elementów istotnych dla danego osiedla można podawać różnego typu emocje, budować wartość miejsca wśród mieszkańców, a dodatkowo stworzyć przestrzeń sprzyjającą integracji. Jak wiemy, diabeł spędza w momentach.
Emocje są nieodłączny element codzienności. To pod ich wpływem często korzystamy decyzje. Emocje powodują, że odczuwamy się dobrze czy źle w danej przestrzeni. Emocje to także wspomnienia także dobre zintegrowania z wybranym miejscem. Stworzenie spójnej koncepcji osiedla skoncentrowanej wokół pozytywnych uczuć, że się być podstawą do stworzenia konkretnej wizji miejsca. Elementy wykończeniowe czy użytkowe, części wspólne, które będą w nas interesować pozytywne skojarzenia, nadadzą nie tylko spójny wygląd i złożą atmosferę danego pomieszczenia, ale sprawią, iż będziemy się w nim czuli komfortowo.


Połączenie wygodnych i zarazem doskonałych rozwiązań w dziedziny osiedla że korzystać poważne znaczenie pod względem użyteczności. Np. szuflady w zabudowie skrzynek na listy pomagają nam pozbycie się niechcianych ulotek i przechowują pokój w niewielkim korytarzu. Takie momenty dobrane kontekstowo pozwolą mieszkańcom jeszcze lepiej utożsamiać się z miejscem zamieszkania. Dzięki nim osiedla są pewną harmonię, którą budują detale związane z formą przestrzeni wokół budynków. Takie aspekty jak ławki, kosze na śmieci, wazony na drzewa czy płoty mają niemałe znaczenie. Jak wiemy, szczegóły tworzą całość.
Badania prowadzą, że powoli odradzamy się do podejmowania bliższych więzi z innymi mieszkańcami osiedla. Jedna trzecia ankietowanych przesuwa granicę sąsiedzkich relacji poza klatkę schodową czy zebrania wspólnoty, mając swoich sąsiadów podobnie jako prawdziwych znajomych, z którymi warto być wolny chwila. Z zmiany blisko 40% osób pragnęłoby coś poprawić w niniejszych bajkach także potrafić dokładnie zrozumieć swoich sąsiadów. Badani wskazali również, że według nich odpowiednią sposobnością do sąsiedzkiego poznania się mogą żyć np. spotkania integracyjne, mini festyny czy dobrze zorganizowana przestrzeń na mieście. Dzięki niej, można prowadzić nowe umiejętności, a dodatkowo systematycznie powiększać grono znajomych wśród sąsiadów. W kontaktu z tym śmiało można stwierdzić, że stron wspólne takie jak ławki, place zabaw, zewnętrzne siłownie lub specjalne ławki do walk planszowych, sprzyjają integracji mieszkańców.

O admin