Główna / Bez kategorii / Ślub pod samym niebem

Ślub pod samym niebem

Reklama: Zespół weselny kujawsko-pomorskie

Wesela w plenerze, mimo czasami niestabilnej pogody w Polsce, zatrzymują się coraz większe. Muszę przyznać, że jak pewien okres temu, wybierałam naszą salę weselną, bardzo intensywnie zastanawiałam się właśnie nad tym, bądź nie zorganizować wesela w plenerze. W rezultacie pokonały mnie koszty wynajęcia namiotu weselnego (nie spodziewałam się, iż są aż tak wysokie dopóki nie otrzymałam wyceny:), a także obawa przed szkodliwą pogodą. Nadal jednak mam, że gdyby człowiek choruje na to pieniądze istnieje obecne znakomitej alternatywa dla starej sali. 

Tak tak, a o czym powinniśmy wiedzieć krok po kroku, organizując szczęście w plenerze?

Organizując przyjęcie w plenerze można stwierdzić, iż nie mamy żadnych ograniczeń. Możemy wyprawić je w bezpośrednim ogrodzie, nad jeziorem, lub na łące, dosłownie czego dusza zapragnie:) Jedynym ograniczeniem może żyć lokal ze zbyt szybkim spadkiem. Zapewne nie posiada także przeszkód, aby zorganizować uroczystość przy sali weselnej np. obok zabytkowego dworku, który nie jest wystarczająco mieszkania w ośrodku, tylko za wtedy pamięta dobry ogród. Generalnie jestem zwolenniczką organizowania wesel plenerowych przy obiektach, gdyż dzięki temu zyskujemy zaplecze gastronomiczne i sanitarne zaś nie musimy wynajmować przenośnych toalet, czy cateringu. Jeżeli decydujemy się na przyjęcie pod samym niebem, wspominajmy o systemie B w razie złej pogody, w kwestie hali namiotowej lub przeniesienia wesela do sali weselnej. Jako, że „robię” na placu Warszawy, z ostatnich miejscowości na wesele plenerowe polecam wam Pałac Zdunowo, Jaworowy Dwór, Ville Foksal, Pałac Zegrzyński, oraz w konkretniejszej odległości z Warszawy – Pałac Żelechów i Pałac Domaniowski. Dobrą możliwością istnieje i połączenie ślubu plenerowego z szczęściem w plenerze. 

Oczywiście możemy wynająć meble, ustawić je na łące zaś w taki zabieg zorganizować wesele. Ale ze względu na zmienną atmosferę w Polsce, kiedy również komfort gości, upierała żebym się jednak przy wynajęciu namiotu. I tak kwalifikując się na namiot, powinniśmy skorzystać z profesjonalnej firmy, która umożliwi odpowiedniej wielkości, bezpieczny namiot z atestami. Hale namiotowe potrafią stanowić dokonane z produktu PCV lub pleksi, z oknami lub całkowicie przezroczyste. Co bardzo, oprócz hali należy wynająć parkiet taneczny, stoły oraz krzesła cateringowe, podłogę pokrytą wykładziną oraz klimatyzację lub promiennik grzewczy. Jako dodatkowe wyposażenie możemy zamówić przystrojenie dachu namiotu wysłoną ozdobną tzw galą, a ponadto wynająć żyrandole. Nie można i zapomnieć o podeście dla zespołu lub DJ, oświetleniu, czy nagłośnieniu. Cena wynajmu hali namiotowej z wnętrzem na około 110 głów to koszt 20.000-25.000 zł w relacje od marki a akcesorium dodatkowego. Pamiętajmy, iż stanowi obecne opłata za samą halę bez dekoracji i cateringu. 

Organizując wesele plenerowe, nie bierzemy w składzie z halą namiotową cateringu. Musimy wynająć go z nazwy zewnętrznej albo wziąć z cateringu sali weselnej, jeżeli organizujemy wesele plenerowe poza niej. 

Hale namiotową wolno nazywać białym płótnem, które można wykorzystać wedle upodobań i elementu przewodniego. W namiocie ze powodu na jego neutralność, jest możliwość zaaranżowania dosłownie każdego tematu przewodniego i każdego pomysłu, jaki dotrze do osoby Młodej Parze. Nie istnieje więc szybko możliwe we całych salach weselnych, bowiem z normy zajmują one nazwany wystrój lub rozmiar, który uniemożliwia niektóre rozwiązania. Doskonałym planem istnieje i wykorzystanie dekoracji światłem. 

Zmorą szczęścia w plenerze, mogą stanowić owady, a uściślając komary i meszki. Nie zależymy przecież, aby goście zamiast dużo się być cały czas odganiali komary. Stąd i można zdecydować się na odkomarzanie terenu na dwa – trzy dni wcześniej, a ponadto na ustawienie świec przeciw komarom przed halą namiotową (tak nie w hali, bo przedstawiają one pijący zapach). 

Wesele plenerowe wtedy na że o wiele większa operacja logistyczna niż wesele w normalnej sali weselnej. To także z normy wesele wysokobudżetowe, stąd także świetnym pomysłem będzie zatrudnienie kogoś, kto pomoże nam racjonalnie wydać pieniądze. Wesele w namiocie wymaga oraz dobrej koordynacji, która organizuje się na 3-4 dni przed dniem ślubu. Konsultant musi pogodzić ze sobą kilkunastu podwykonawców, a przede każdym nadzorować rozstawienie namiotu. Nie wyrażam sobie Panny Młodej, jaka w dniu ślubu biega po namiocie i poszukuje, czy wszystko jest na własnym stanowisku. Ale dla chcącego nic trudnego! Nie przesadzając się na konsultanta ślubnego, musimy wybrać praktyków w pozostałych dziedzinach, przede każdym firma, z której wynajmujemy namiot weselny, musi nastąpić na wysokości zadania.

O admin

Zobacz także

Witamina D3, K2 czyli dwa pojedynczym?

Okres jesieni oraz zimy to przebieg gdyby istniejemy zbudowani w węższym stanie na zadanie witaminy …