Główna / Bez kategorii / Świece żarowe

Świece żarowe

Kiedyś, auty z napędem wysokoprężnym były właściwie stworzone, iż odpalenie auta przy kilkunastostopniowym mrozie było faktycznie niemożliwe. W widocznym okresie trafiło do nowości w strukturze świec żarowych, a obecnego rodzaju problemy już nie trapią konsumentów diesli.

Reklama: Świece ołtarzowe

Konstrukcyjnie, z zewnątrz, świece żarowe podobne są do świec zapłonowych, jakie znamy z napędów benzynowych. Centralną oraz zwykłą odmianą istnieje aktualne, że świeca żarowa nie ma elektrod, również wyprodukowana jest z drutu chromowo-niklowego. Świeca zasilana jest kierunkiem z akumulatora. Gdy przekręcamy kluczyk w stacyjce, do świecy żarowej dopływa prąd z akumulatora i ociepla się ona do temperatury ok 1000 stopni Celsjusza. Można więc skojarzyć świecę żarową ze… zwykłą grzałką, jaką zlokalizować możemy w komorze spalania.
Samochody nowszej generacji urządzone są w takie świece żarowe, które posiadają końcówkę zasłoniętą rurką o średnicy ok. 4 mm. Pozycją tej końcówki jest ogrzewanie powietrza. Już chyba wówczas zabrzmieć niewyobrażalnie, tymczasem w starych silnikach diesla nagrzanie świec żarowych było do 10 sekund. Nowe auta z zmiany, dają na zmysł, ponieważ nagrzanie się świec jest zajęcie w kawałku sekundy.

Z powyższych warunków auta starszej generacji posiadały specjalną ikonkę spirali na konsoli, która podkreślała nam, czy silnik jest obecnie zdolny do otwarcia. Najpierw bowiem odwracałoby się kluczyk w stacyjce i zaczekać aż wspomniana kontrolka zgaśnie.

Jeśli dysponujemy auto z napędem wysokoprężnym i nagle miewamy problemy z uruchomieniem samochodu, pierwszym przystankiem powinien być zakład, bowiem niekiedy winą są właśnie świece żarowe. Jeśli potrafimy podstawy mechaniki z szczęściem możemy przygotować kontroli samodzielnie – myślmy również, że okresem kontakt do nich stanowi zimny, i do ich wykręcenia będziemy chcieć dodatkowych kluczy.

Alarmem, iż najidealniejszy czas wymienić świece żarowe winna stanowić sytuacja, w jakiej napęd na nagrzanie świec wymaga oko 5-7 sekund. Standardowo świece żarowe powinny starczyć na długotrwały godzina (do 100 000 kilometrów) – przy wymianie należy kupić od razu cały zespół, bowiem wymiana poszczególnych egzemplarzy prześciga się z obiektem.

O admin

Zobacz także

Witamina D3, K2 czyli dwa pojedynczym?

Okres jesieni oraz zimy to przebieg gdyby istniejemy zbudowani w węższym stanie na zadanie witaminy …