Główna / Dla domu / Udekorowanie salonu i okolicy kominkowej na Święta Wielkanocne to niepowtarzalny z przyjemniejszych etapów wiosennych porządków.

Udekorowanie salonu i okolicy kominkowej na Święta Wielkanocne to niepowtarzalny z przyjemniejszych etapów wiosennych porządków.

Udekorowanie salonu i okolice kominkowej na Wielka Wielkanocne to jakiś z droższych etapów wiosennych porządków. Wykorzystanie uroku portalu kominkowego do wielkanocnej aranżacji nada pomieszczeniu zupełnie innego wyglądu. Jak udekorować kominek na Wielkanoc?

Nic oczywiście nie jednoczy podczas świątecznych rodzinnych spotkań jak wspólne chwile spędzone przy wielkanocnym stole. Chcąc podkreślić niezwykłą atmosferę Świąt Całej Nocy i zaskoczyć najbliższych, warto przyozdobić na ostatnią szansę salon i kominek, który stanowi jego centralnym punktem. Do indywidualnych rodzajów kominków pasują inne rodzaje dekoracji. Jak dobrze udekorować portal kominkowy na Wielkanoc, żeby nie przesadzić z ozdobami i również uzyskać oczekiwany efekt?

Zanim kupimy dekoracje wielkanocne warto najpierw zastanowić się, jakie z nich umiemy wykorzystać do podparcia naszego kominka. Nowoczesne, wbudowane w ścianę kominki służą nam pod tym sensem wiele niższe miejsce do popisu niż marmurowe kominki francuskie lub klasyczne, jakie korzystają dodatkową przestrzeń nad obudową. Wybierając ozdoby kominkowe warto początkowo zastanowić się nad kolorami, które użyjemy w naszej wielkanocnej aranżacji. Postarajmy się zgrać kolory prowadzące w okolicy kominkowej z ostatnimi, które zagoszczą na polskich stołach i w oknach. Sprawdzą się tu pastelowe róże, mięta, soczysta zieleń i wszelkie żółte akcenty. Jak jesteśmy teraz wybrany kolor przewodni możemy pomyśleć nad kształtem ozdób, które najlepiej będą podkreślały smak i rodzaj naszego kominka. Doskonałym projektem jest zawieszenie wzdłuż ekranu naturalnego sznurka, do jakiego możemy przypiąć spinaczami girlandy, kolorowe wydmuszki lub filcowe dekoracje z określonymi motywami wielkanocnymi. 

Kominki francuskie i klasyczne są dodatkową półkę nad paleniskiem, na jakiej potrafimy ustawić wazony z baziami lub wiosennymi kwiatami takimi jak narcyzy, tulipany, hiacynty lub jaskry. Ciekawie będzie zapoznawała się również rzeżucha lub owies, który możemy zasadzić w słoiczku udekorowanym rafią i innego typu figurki wielkanocnych zajączków, kurczaków lub baranków. Jeśli posiadamy nowoczesny kominek wbudowany w granicę, do ozdobienia paleniska możemy wykorzystać wieniec z bukszpanu lub zawiesić nad nim książkę z gałązek bazi. Taki bezpretensjonalny roślinny motyw doskonale zgra się ze nowoczesnym stylem nowoczesnego kominka.

Wybierając ozdoby kominkowe starajmy się dać na jakiś dominujący akcent, jaki będzie harmonizował z kolorami na wielkanocnym stole. Umiejętnie dobrane ozdoby wielkanocne sprawią, że pomieszczenie stanie się bardziej optymistyczne i wykorzysta świątecznego, wiosennego klimatu. Środków na udekorowanie kominka jest niezrobienie morze i oczywiście naprawdę wszystko zależy tu od swej pomysłowości i zainteresowania. Pamiętajmy, że najpiękniejsze ozdoby toż takie, które sprawimy sami, dlatego warto poświęcić nieco dużo klimatu i wykonać dekoracje, jakie będą samodzielne a same w prostym rodzaju.

O admin

Zobacz także

W ostatnich czasach jeszcze częściej gramy w budynku

W teraźniejszych czasach coraz częściej działamy w zakładu, zazwyczaj przy komputerze czy wykonując innego rodzaju …