Główna / Z kraju / W form, gdy za godzinę parkowania w samym serca miasta płacimy maksymalnie 3 złote, nie mieszajmy się, że znajdą się inwestorzy skłonni budować wielopoziomowe parkingi, które umożliwiły uspokoić serca i przygotować więcej przestrzeni przyjaznej pieszym.

W form, gdy za godzinę parkowania w samym serca miasta płacimy maksymalnie 3 złote, nie mieszajmy się, że znajdą się inwestorzy skłonni budować wielopoziomowe parkingi, które umożliwiły uspokoić serca i przygotować więcej przestrzeni przyjaznej pieszym.

Reklama: Zarządzanie parkingiem Bydgoszcz

W sytuacji, gdy za godzinę parkowania w jednym centrum miasta płacimy maksymalnie 3 złote, nie wykorzystujmy się, że znajdą się inwestorzy skłonni budować wielopoziomowe parkingi, które pozwalały uspokoić śródmieścia i stworzyć więcej przestrzeni przyjaznej pieszym. Miasta muszą same kształtować politykę taryfową, tak jak wydają to np. w wypadku biletów komunikacji miejskiej – mówili uczestnicy debaty poświęconej parkingom na Placach Autostrada Polska 2016 w Kielcach.

Przy tej bardzo prostej opłacie parkingowej nie ma nadziei na znalezienie kompanów do budowy wielopoziomowych miejsc postojowych na obrzeżach centrów miast i odzyskanie przyjaznej pieszym przestrzeni. 

Nikt nie weźmie na siebie ryzyka finansowego takiej inwestycji, jak będzie mógł ściągać maksymalnie 3 złote za godzinę postoju na mieszkaniu parkingowym, którego wybudowanie, w przeliczeniu na indywidualne miejsce, jest godne w najtańszej opcji 7 do 8 tysięcy euro.

Zdaniem eksperta stawki za parkowanie w ścisłych centrach wielkich miast są w niniejszej chwili sztucznie zaniżone. Jak niemożliwą jest 3-złotowa opłata utrzymywana przez ministerstwo za godzinny odpoczynek w dziedzinie płatnego parkowania, jego daniem widać bardzo w Odróżnieniu.

Teraz w godzinach szczytu zaparkowanie auta na trasy św. Marcin jest blisko niewykonalne. Stawka za parkowanie tam jest taka taż kiedy w całej Polsce, czyli 3 zł za godzinę. Paradoksem istnieje wtedy, że z względu braku miejsc postojowych poznaniacy parkują na znaczeniach prywatnych, płacąc bez zająknięcia 5 zł. Wspominanie o podniesieniu opłaty maksymalnej przez samorządy istnieje zawsze traktowane niemal jak zamach na wolność kierowców. Wspomniał również o własnych elementach problemu połączonego z brakiem możliwości kształtowania stawki maksymalnej przez samorządy.

Nieco wyższa wartość za parkowanie powinna wymusić rotację aut. Dzisiaj jest właściwie, że kierowca, który szuka miejsca parkingowego, nie tylko przyczynia się do tworzenia korków i emisji spalin, ale też finalnie traci więcej pieniędzy poprzez wyższe spalanie paliwa – argumentował i dodał, że ewentualne uwolnienie stawek parkowania i danie ich do dyspozycji samorządów przyda się do zdobycia leków na platformę parkingów wielopoziomowych, likwidację miejsc postojowych przy ulicach, i poprzez ostatnie spowodowanie przyjaznej przestrzeni niezależnej od spalin i hałasu.

Wykonujemy próby komunikacji z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa. Dialogu choć nie ma, tak gdy nie było go z starym rządem. Ministerstwo nie mówi się po żadnej stronie, bojąc się chyba utraty zaufanie części wyborców. Cała polityka parkingowa jest ponad masa nowych mechanizmów. Wiele miast narzeka na ostatnie, że nie istnieje w bycie zastosować cen w niedzielę, czyli w soboty, bowiem tego jeszcze zakazuje ustawa.

Aby długo nie szukać, można tu podać przykład turystycznego centrum Krakowa, jakie w dni wolne z pracy korkuje się bardzo, również jak w dni codzienne, i na to wszystko układa się jeszcze kwestia smogu. Podkreślano też, że przy nowych możliwościach technicznych możliwe jest lekkie sterowanie opłatą za parkowanie, w relacje od nasycenia miejsc parkingowych. W konsekwencji potrafiło więc dać maksymalne korzyści kierowcom. Nie nie idzie na ostatnie ustawa.

Nie bójmy się przekazywać kwestii cen za parkowanie w gestię samorządów. Ostatecznie to włodarze miasta i wyborcy powinni stanowić jakiego miasta wymagają i ewentualnie rozliczać swoich rządzących.

O admin

Zobacz także

Przetarg w istocie zapór drogowych chroniących teren parlamentu przed terrorystami

Reklama: Zapory antyterorystyczne Bydgoszcz Przetarg w myśli zapór drogowych chroniących teren parlamentu przed terrorystami przygotował się …