Główna / Nieruchomości / W jaki forma kupić mieszkanie, aby na nim zarobić?

W jaki forma kupić mieszkanie, aby na nim zarobić?

Reklama: Deweloper Bydgoszcz

Przedsiębiorczość to zarabianie przez chwila lat, jak różni pracownicy nie potrafią, po to, by spędzić resztę życia tak, jak inni nie mogą. Tymi słowami Jarosław Tuczko tworzy swoją pozycję „Zrozumieć finanse”, jaką korzystam przyjemność obecnie studiować. Tak, studiować to znakomite słowo.

Takie wydawnictwa wymagają bowiem czasu oraz opinie a przede wszystkim większej analizy i refleksji. Każdy inne podrozdziały i przytoczone przykłady, co istotne napisane przystępnym językiem, stosują do myślenia, a właściwie zmuszają do wymiany myślenia! Sam z fragmentów, który mnie zainteresował a którym zamierzałem się z Państwem podzielić, zahacza o moją pracę. Ma bo o inwestowaniu w nieruchomości.

Pan Jarosław przedstawia pogląd, który wielu może podzielić się w wczesnym okresie niezrozumiały, a przynajmniej wyjątkowy i kilku popularny. Osobom, które czytały wcześniej książki m.in. Roberta Kiyosaki nie da się on niczym dziwnym. Ale pamiętając codziennie związek z osobami poszukującymi nieruchomości, mogę stwierdzić, że pewna większość spośród nich posiada dość inne danie i pracuje wbrew zasadom autora.

Użytkownicy w przeważającej części postrzegają zakup bycia dla bliskiej rodziny jako inwestycję. Zaciągają kredyt, by być na równym plus czekają, iż w doskonalszych etapach będą potrafili sprzedać mieszkanie po korzystniejszej sumie. Zdaniem Jarosława Tuczko mieszkanie kupowane dla siebie nie jest żadną inwestycją. To kolejne aktywa niedochodowe, które służą jedynie wkłady w kwestii czynszu, opłat, remontów. Takie pozostawanie nie przynosi dochodów. Nie tworzymy te pewności czy stawki w perspektywy wzrosną. Nawet jeśli no i na sprzedaży zyskamy, to i oczywiście za uzyskaną kwotę kupimy to tyle samo metrów nieruchomości. Nie jest wiec to żadna inwestycja. Zarobek pojawiłby się wtedy, kiedy za wzięte ze sprzedaży pieniądze moglibyśmy osiągnąć więcej metrów kw. Zdaniem autora miejsce jest inwestycją dopiero w przypadku wynajmu! Zakup nieruchomości dla kogoś oznacza bowiem wydatek pieniędzy na rzecz co sprawia pieniądz. I więc stanowi inwestycja! Tak inwestycję znają ludzie bogaci. Dlatego Jarosław Tuczko twierdz: „Bogaci najpierw kupią miejsca dla przyszłych, i po- dla siebie. Ludzie biedni najpierw kupią bycia dla siebie”.

Sam autor tylko tak postąpił. Pierwsze miejsce zakupił wspomagając się kredytem. Dług spłacały osoby wynajmujące. Na różne mieszkanie otrzymałeś kredyt pod zastaw podstawowego i dodatkowo wynajął. Teraz ma spore zaplecze nieruchomości, dzięki którym wykonywa dochody pasywne (nie pochodzących bezpośrednio z książki), które idąca mu wolno działań i pójść na emeryturę. A wtedy „jest bycie tak, jak nowi nie mogą”.

Wiem, że dla wielu zakup pierwszego mieszkania dla kogoś może dawać się nieracjonalne. Wynika to zwłaszcza osób, jakie nie mają gotówki, a spłata kredytu zainteresowała im wiele lat a osób, które sami wynajmują nieruchomość. Osobiście sam do brzegu nie wiem, jak w takich przypadkach możliwe jest zainwestowanie w nieruchomość pod wynajem. Musiałby mi ktoś to wszystko pokazać na pierwszych. Sam jakoś nie posiadam na ostatnie ani czasu, ani ochoty. Postąpiłem bowiem wbrew zasadzie autora a teraz muszę gdzie indziej szukać dochodów pasywnych. Jeśli jednak ktoś jest jeszcze przed zakupem pierwszego miejsca, może o byłoby dzisiaj usiąść i podsumować całkowite koszta? Użyć do siebie słowa z przodzie prace a po jakimś okresie być na wielu odpowiedniejszym poziomie niż pozostali. Skoro autorowi to się udało, dlaczego żebym nie spróbować?

PS: Natomiast na że warto sięgnąć po książkę Jarosława Tuczko. Pierwszy rozdział polecam każdemu. Autor w popularny sposób, używając prostego języka (nie jest tutaj pożądanych przez polskich naukowców kosmicznych ruchów i definicji wymagających nieustannego wchodzenia do słownika wyrazów obcych) wyjaśnia czym dzieli się postępowanie ludzi drogich z ludzi biednych. Co ważne, w żaden rozwiązanie nie krytykuje tych nowych. Pokazuje jedynie co zmienić w bezpośrednim projektowaniu oraz wzięciu, aby żyć łatwiej. Dalsza część książki to obecnie obowiązkowa praca dla właścicieli firm czy osób planujących otworzyć własny biznes.

O admin

Zobacz także

Zakup nieruchomości jak każdego problemu prawdopodobnie stanowić poprzedzone targowaniem się ze sprzedającym.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz Kiedy powinniśmy „przycisnąć”? Poza „standardową” propozycją niewielkiego obniżenia ceny okazją do negocjacji …