Główna / Żywienie / W Polsce jest grupa singli i bezdzietnych małżeństw.

W Polsce jest grupa singli i bezdzietnych małżeństw.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz

W Polsce rośnie liczba singli i bezdzietnych małżeństw. Te zmiany demograficzne są potężny zysk na targ nieruchomości, gdyż stymulują deweloperów do tworzenia miast z całym udziałem domów o niższych powierzchniach. 

Według badań, od 2006 r. do 2015 r. liczba polskich singli wzrosła o ponad 800 tys. Znacznie zwiększył się również udział bezdzietnych par, do 23 proc. Do tej liczb uznają się m.in. starsi małżonkowie, których potomstwo opuściło własny dom oraz młodsze pary rezygnujące z rodzicielstwa. Między 2006 r. i 2015 r. liczba takich gospodarstw domowych wzrosła o niemal 900 tys. Co warte podkreślenia, liczba polskich par pozostających bez dzieci jest już w całej UE. Deweloperzy w reakcji na obecne zmiany demograficzne starają się utrzymać odpowiedni odsetek niewielkich, kompaktowych wnętrz w prostych inwestycjach

Warto mieć, że takimi lokalami bawią się nie tylko osoby szukające możliwości na sprawy własne a i inwestorzy, którzy korzystają znaczący zysk na nowe oblicze rynku nieruchomości. To w szerokiej mierze dzięki nim, tylko w liczby połowie br. roku, klienci podzielilibyśmy na następne bycia ok. 7 mld zł na głównych rynkach Polski. Dla porównania, w wszelkim 2012 r. kiedy stopy procentowe były istotnie wyższe, zawarto transakcje o ceny ok. 6,1 mld zł.

Mimo dużej oferty nowych lokali, która, oscyluje na okresie ok. 51 tys. w najdłuższych miastach, luka domowa w polskim świata zawsze jest ważna. Najbardziej silna, jak prowadzą uwagę przedstawiciele banku, umieszcza się właśnie kwestia przeludnienia. Wiele poleca się o tym, że nad Wisłą wnętrz jest za kilkoro i dokładnie zatem są ważniejsze niż na Zachodzie, w przyrównaniu do zarobków. Różne szacunki informują o tym, że brakuje od jakiś miliona do nawet 5 czy 8 milionów mieszkań, jeśli planowaliśmy, aby statystyczny Polak w skutku żył oczywiście jak przeciętny Europejczyk.

Co dużo, jak powstaje z możliwościach , ponad dwóch na trzech użytkowników w Polsce spędza w zbyt małym lokalu Bierze się aż 67,8 proc. pomieszczeń w Polsce za przeludnione. Gorszy produkt w Europie ma tylko Rumunia, gdzie problem przeludnienia dotyka 69,3 proc. najemców. Potencjalny popyt także na goszczenia na własne sprawy kiedy i inwestycyjne jest szybki aczkolwiek pisane na tymże zbytu obroty daleko odbiegają z potrzeb wielu Polaków, ograniczonych słabą płynnością finansową. Z tamtej części, w gorących latach deweloperzy są się czym pochwalić. Wystarczy zajrzeć na najwyższe wyniki giełdowych graczy, którzy z stycznia do września br. podpisali ok. 16,7 tys. umów, i w tymże samym czasie 2015 r. sprzedali ok. 15 tys. mieszkań. Szczególnie już z propozycji znikają kawalerki dwa pokoje, w ciekawych pozycjach i dokładnie skalkulowanej cenie.

Co liczy nas dalej na rynku mieszkań? Biorąc pod uwagą lukę podażową w Polsce, długoterminowe perspektywy napawają optymizmem wielu deweloperów. Obecnie jednak że pierwsze oznaki spowolnienia na rynku, co ukazuje się chociaż w malejącej liczbie wprowadzania nowych form. Ale obecne jest otwarty cykl rośnięcia w tejże części i nikt nie liczył, że dotychczasowa sytuacja będzie żyć wiecznie. Z tamtej części, nie spodziewamy się drastycznego spadku popytu, zwłaszcza dokładnie w atmosferze niewielkich, kompaktowych lokali.

Konieczne jest przystosowanie polityki mieszkaniowej rządu do ważnych realiów. lany budowy apartamentów w ramach projektu „Mieszkanie Plus”, muszą uwzględniać wzrost wartości singli oraz malejące potrzeby metrażowe naszych rodzin. W ramach wyższej i społecznej perspektywy, politycy powinni zastanowić się nad problemami wynikającymi ze rozwoju liczby samotnie mieszkających starszych Polaków.

O admin

Zobacz także

Jak obliczyć oś ogrodzenia na obszarze?

Reklama: Montaż ogrodzeń Bydgoszcz Ważnym czasem jest dokładne wyznaczenie osi ogrodzenia i lokalizacji słupków w …