Główna / Nieruchomości / W sprzedaży nieruchomości są rzeczy ważne, bardzo aktualne także po prostu kluczowe.

W sprzedaży nieruchomości są rzeczy ważne, bardzo aktualne także po prostu kluczowe.

Reklama: Deweloper Bydgoszcz

W sprzedaży nieruchomości są rzeczy ważne, niezmiernie aktualne i po prostu kluczowe. Możemy stworzyć nieruchomość, wykonać piękne zdjęcia, rewelacyjny opis, naprawdę efektownie i aktywnie promować ofertę, ale… nawet więc chyba nie wystarczyć do uzyskania wymarzonego celu, czyli szybkiej sprzedaży nieruchomości. Dlaczego ? Bo bezpośredni pomysł na godzina sprzedaży mieszkania bądź domu posiada jego cena.

Podstawą trafnej, realnej wyceny nieruchomości jest znajomość określonego rynku nieruchomości, specyfiki konkretnych lokalizacji, typu budownictwa, rynkowych cen prac remontowych i wykończeniowych, a dodatkowo cen transakcyjnych oraz cen ofertowych. Każdy z ostatnich faktów jest równie ważny. Co (WY)cenimy?

Lokalizacja, lokalizacja a ciągle raz – lokalizacja

Wszyscy znają, że o wartości nieruchomości wynosi jego pozycja (dzielnica), lokalizacja(ulica) a coraz raz lokalizacja (dom oraz duże położenie lokalu względem stron świata, widoku itp.). Dom w serca miasta, na spokojnej ulicy, będzie zwykle droższy od „bliźniaczo” wyglądającego, ale ustawionego na obrzeżach miejscowości.

Typ budownictwa

Średnia cena metra kwadratowego będzie bogata dla budynku z wielkiej płyty, w kamienicy, lub w obiekcie wybudowanym po 2000 roku, nawet jeśli szukają się w ostatniej jednej lokalizacji. Jeszcze inaczej będzie komponować się ona na placu pierwotnym.

Standard wykończenia

Bardzo często bycia oceniane są chociaż w dwóch podstawowych kategoriach: do remontu (od remontu generalnego po drobne prace remontowe) oraz „pod klucz” (do zamieszkania). Standard oddania nie wpłynie radykalnie na rozwój ceny, zawsze istotniejsza będzie lokalizacja oraz typ budownictwa i udogodnienia. Standard wykończenia przecież ma miejsce ze względu na pełne wrażenie na decyzję zakupu: podoba się bądź nie (czy ma balkon, taras, ogródek, piwnicę, komórkę lokatorską, znaczenie w hali garażowej, postojowe, windę, itd.).

Uwaga! Standard wykończenia często wybierają meble. Zastanów się, który on będzie, skoro one znikną?! Nacisk na wartość że korzystać zaplanowanie i zaaranżowanie wnętrza nieruchomości przez lekarza.

Remont, wykończenie

W sukcesu nieruchomości do remontu lub wykończenia, do trafnej wyceny przydatna będzie znajomość średnich cen prac remontowych i materiałów budowlanych. Dokładne wyliczenia pozwolą poznać ostateczną wartość nieruchomości.

Miejcie na zbytnie inwestowanie we pomieszczenia (np. marmurowa podłoga w staniu w wieżowcu z lat 60-tych); właściwie oceniajcie kosztu remontu i wykończenia. Pamiętaj, że całkowitym kosztem, jaki poniesiesz, będzie różnica ceny zakupu oraz remontu.

Ceny transakcyjne vs ofertowe

Łatwo dostępną porównywarką cen ofertowych są portale internetowe. Wartości te cechują się niebywałą elastycznością a często znacznie odbiegają od realiów rynkowych. Na jej wysokość wpływ jest moc zmiennych, w tymże ostatnie kilka racjonalne – powodowane percepcją, sentymentem czy emocjami Sprzedającego. W rezultacie, większość nieruchomości wykonywanych jest na aukcję po cenach, za które wcale nie zostaną sprzedane. Dla przykładu, różnica między ceną ofertową a rynkową w rejonie Trójmiasta może osiągać nawet 25%. Tak to ceny transakcyjne (znane nielicznym specjalistom ds. sprzedaży) mają nic ciekawszy punkt pójścia do spełnienia właściwej wyceny.

Uwaga! Wiązanie się do cen ofertowych może zmylić i błędnie ukierunkować wycenę wartości.

Nieruchomości z ceną nie za małą, nie zbyt wysoką, zeskalowaną pod kątem aktualnego rynku ofert i pod kątem docelowej grupy klientów, nie właśnie nie odkładają na portalach po 2 lata… a idą w rozwoju kwartału, znajdując swojego klienta. Dzięki zgody z specjalistami, Sprzedający zdejmuje z siebie ciężar przeprowadzenia całego procesu oraz – co najważniejsze – uzyskuje zamierzony cel: bliską i dobrą sprzedaż swojej nieruchomości. Oszczędza przy tym faza, a co za tym idzie – pieniądze. Czyniąc ze pomocy z specjalistą, nie nie dowiesz się, lub za sprzedaną nieruchomość otrzymałeś dużą kwotę.

Cena, czyli poprawna wycena nieruchomości, elegancka i fizyczna, to teraz sposób do wyniku i szybkiej sprzedaży KAŻDEJ nieruchomości.

W następnym artykule dowiesz się, w jaki twórz nieruchomość wycenia rzeczoznawca, natomiast w jaki prowadzą to właściciele mieszkań.

O admin

Zobacz także

Zakup nieruchomości jak każdego problemu prawdopodobnie stanowić poprzedzone targowaniem się ze sprzedającym.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz Kiedy powinniśmy „przycisnąć”? Poza „standardową” propozycją niewielkiego obniżenia ceny okazją do negocjacji …