Główna / Nieruchomości / W układu tego roku oddano do użytku ponad 80 tys. nowych mieszkań

W układu tego roku oddano do użytku ponad 80 tys. nowych mieszkań

Reklama: Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

W układu zeszłego roku przekazano do celu ponad 80 tys. nowych miejsc, o 17,2 proc. więcej niż w ubiegłych 12 miesiącach – wychodzi z analizy ekspertów.

Deweloperzy dali do użytkowania w nowym roku 80 tys. 97 lokali (kwiecień 2016 – marzec 2017). W współczesnym jednym okresie uzyskali 118 tys. 484 dania na budowę kolejnych.

Analityk przypomina, że więc jest cena największa od wiosny 2008 roku, gdy to pozwoleń było 119,5 tys., czyli zaledwie o tysiąc sztuk więcej. Dodaje, że w porównaniu rok do roku, pozwoleń wydano ponad 20 proc. dużo.

W poprzednim roku pracujący na rodzimym rynku deweloperzy zaczęli budowę 92,2 tys. mieszkań. Mając pod uwagę 12-miesięczne czasy (takie nastawienie pozwala zminimalizować wpływ sezonowości na statystykę) istnieje więc cenę najwyższa w przeszłości.

Ekspert uważa, że rok 2017 prawdopodobnie żyć równie dobry, jak poprzedni. W samym tylko marcu tego roku deweloperzy rozpoczęli 9 tys. 314 nowych budów, dali do wykorzystania 6 tys. 621 domów i uzyskali 11 tys. 940 pozwoleń na budowę nowych.

Jego zdaniem, zagrożeniem dla liczby budowanych mieszkań że być wzrost rekordowo niskich stóp procentowych. W Warszawie 60-70 proc. nowych pomieszczeń jest branych za gotówkę. Jeżeli oprocentowanie w bankach wzrośnie, ludzie zostawią pieniądze na inwestycjach i sport na zbytu nieruchomości unormuje się.

Na tył dodał, że program „Bycie Plus” nie spowoduje wielkich zmian na zbytu nowych miejsc deweloperskich. Ludzi, do jakich skierowany jest program +Mieszkanie Plus+, w grup nie pozostawać na kup mieszkania za gotówkę.

O admin

Zobacz także

Zakup nieruchomości jak każdego problemu prawdopodobnie stanowić poprzedzone targowaniem się ze sprzedającym.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz Kiedy powinniśmy „przycisnąć”? Poza „standardową” propozycją niewielkiego obniżenia ceny okazją do negocjacji …