Główna / Samochód / Ważna jednak być pecha i stracić prawo drogi na każdy etap „za niewinność”.

Ważna jednak być pecha i stracić prawo drogi na każdy etap „za niewinność”.

Reklama: Prawo jazdy Bydgoszcz

Prawo jazdy, a raczej jego zatrzymanie, stoi się straszakiem mającym powstrzymać sprawców różnych wykroczeń i przestępstw od popełniania czynów zabronionych, które czasem są, a czasem zdecydowanie nie są skojarzone z jeżdżeniem pojazdu. Osoby, których inne instytucje pragnęłyby pozbawić prawa jazdy, często jako kierowcy są zupełnie niegroźne. Samochodowe prawo jazdy można zatem stracić za popełnianie wykroczeń drogowych autem (słusznie), spowodowanie wypadku (słusznie), za wykroczenie lub przestępstwo zrobione na rowerze, za pływanie po alkoholu jachtem żaglowym (jaki więc uważa związek z ruchem drogowym?), a dodatkowo, w bliskiej przeszłości, za niepłacenie alimentów!

Za alkohol – Najwięcej kierowców traci należeć do jazdy samochodem, bo prowadzili po alkoholu. Ci kierowcy wynoszą z lat „większą część” tych, którzy na wszelki czas muszą zwolnić z siadania za kierownicą. Nie wyznacza to doskonale, że wszystek przyłapany na zachowaniu auta w stanie nietrzeźwości zostaje pozbawiony uprawnień. O tym bowiem decyduje nie policjant, który wprawdzie rutynowo zatrzymuje materiał (nie uprawnienia) i zapobiega pijanemu dalszą jazdę, lecz właściwy sąd, który wykorzystuje pod uwagę różne formy. Każdy sąd zastanowi się trzy razy, zanim zabierze zawodowe prawo jazdy kierowcy ciężarówki, który utrzymuje rodzinę. Daje się, że przy pierwszym takim przestępstwie sąd za karę zabiera prawo jazdy kat. B, a pozostawia np. kategorię C.

Można natomiast mieć pecha i zapomnieć prawo jazdy na każdy czas „za niewinność”. Pewno naprawdę się zdarzyć np. w sytuacji, gdy alkomat wykaże obecność alkoholu w wydychanym powietrzu spowodowaną zjedzeniem batonika. Policjant oczywiście wykona kolejne testy i po stwierdzeniu tendencji malejącej może poświęcić nam prawo jazdy od razu. Wobec funkcjonariusza warto być moralnym i pokornym, bo gdyby tegoż nie zrobi i zachowa rozstrzygnięcie sprawy prokuratorowi, nie postąpi wbrew przepisom. Na poziomie postępowania prokuratorskiego prokurator stanowi o tymczasowym zatrzymaniu prawa jazdy do chwili rozstrzygnięcia sprawy, zaś w przypadku wykroczenia – sąd. Niezależnie od wagi sprawy, jesteśmy obowiązek ubiegać się o zwrot uprawnień do momentu prawomocnego orzeczenia, natomiast w realizacji dokonuje się to przypadkiem tylko w kwestiach naprawdę wątpliwych.

O admin

Zobacz także

Jeśli tapicerka jest niezmiernie zabrudzona, tak jednak nie oszczędzać.

Reklama: Pranie tapicerki Bydgoszcz Kompleksowe pranie wnętrza samochodu kosztuje minimum 250 zł. To niezwykle mocno niż …