Główna / Technologia / Właściwości aluminium robią się być często znane.

Właściwości aluminium robią się być często znane.

Reklama: Ogrodzenia aluminiowe Bydgoszcz

Właściwości aluminium robią się być zwykle znane. Sprawa zabiera się jednak komplikować, jak jesteśmy do postępowania z konkretnymi stopami tego metalu. Oznaczają je bowiem różne własności wytrzymałościowe, twardość, wytrzymałość na korozję i plastyczność. Dobór dobrego stopu jest wtedy kluczowy dla wszystkiego procesu produkcji, dlatego warto wiedzieć kiedy go podać.

Czyste aluminium to metal, jaki stanowi stosunkowo delikatny dodatkowo nie jest wysokiej sile na rozciąganie. Ponieważ w jednolitej sytuacji nie jest stosowany np. w budownictwie czy przemyśle. Jego małe jakości mechaniczne można jednak zwiększyć poprzez zastosowanie dodatków stopowych, takich jak krzem, magnez, mangan czy miedź. Za ich potrzebą możliwa jest produkcja stopów o wartościach dostosowanych do najróżniejszych zastosowań. Aby uzyskać materiał wyróżniający się ponadprzeciętną wytrzymałością, estetyką lub siłą na działanie czynników zewnętrznych, wystarczy sięgnąć po prawy stop aluminium.

W współzależności od składu, niektóre stopy są uniwersalne, a pozostałe kształtują się do ściśle określonych zastosowań. Z ostatnich, które charakteryzuje dużo łatwa odkształcalność układa się cienkie elementy o kłopotliwych kształtach, inne wykazują wielką siłę na wysoką wodę morską, a też inne doskonale dodają się do obróbki plastycznej. Niektóre ze stopów mają swoje docelowe właściwości tylko po prawej obróbce cieplnej. 

Produkcja wielu rodzajów stopów daje rozmaite możliwości działania, ale i stwarza konieczność oznaczenia i określenia charakterystyki wszystkiego możliwego stopu. Obecnie jest kilka ważnych systemów identyfikacji stopów, które są publiczne i utrzymywane na całym świecie. By mieć pewność, że sięgamy po stop o dobrych nas właściwościach, musimy posłużyć się oznaczeniem symbolami chemicznymi, numerycznym lub sygnaturą obsługiwaną przez zagraniczne instytucje, takie jak amerykańskie Aluminium Association.

O admin

Zobacz także

Nexus najnowszy model

Don’t act so surprised, Your Highness. You weren’t on any mercy mission this time. Several …