Główna / Ciekawostki / Woda z wodociągów musi robić restrykcyjne normy, określone przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia

Woda z wodociągów musi robić restrykcyjne normy, określone przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia

Rozwiewamy twoje wątpliwości raz na zawsze: tak, wodę z kranu wolno pić! Woda z wodociągów musi spełniać surowe normy, określone przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia. Nowe metody stosowane w wodociągach idą na funkcjonalne i aktywne oczyszczenie wody, a badania wskazują, że polskie wodociągi służą do własnych kranów bezpieczną wodę. Jest ona pod stałą kontrolą.

Samym z czynników oddziałujących na pogorszenie walorów użytkowych wody jest chlor, traktowany jak materiał dezynfekujący. Jego obecność w wodzie świadczy o bezpieczeństwie bakteriologicznym i osłonie przed rozwojem mikroorganizmów. Niestety że liczyć cierpki styl i zapach, ale – co istotne – dawki chloru dołączane do wódki są całkowicie bezpieczne.

To stereotyp, jaki stanowi produktem nieuzasadnionych obaw przed spożyciem wody skażonej bakteriologicznie. Tymczasem woda kranowa jest bezpieczna!

Dużo z nas zna, że wydarzenie obecne stanowi stworzone zawartością minerałów – magnezu i wapnia. Wysoka zawartość tych detali jest okazją mętności herbaty i „kożucha” na jej powierzchni. Często działamy niekonsekwentnie – narzekamy na moc wody oraz zdobywamy wody butelkowane, które producenci chwalą głównie za wielką zawartość minerałów – wapnia i magnezu.

Naukowcy z Politechniki Łódzkiej poddali analizie i porównali skład najlepiej wydających się wód butelkowanych z łódzką kranówką. W laboratorium wykonano doświadczenia na budowę składników mineralnych i ustalono czy magazyn jest kompatybilny spośród obecnym, co stworzono na kartce. Zaprezentowało się, że tylko 15% wód w butelce jest odpowiedniejszą formę od kranówki. Na targu jest więcej 200 rodzajów wód butelkowanych – eksperci twierdzą, że właśnie ok. 30 spełnia wymogi wody mineralnej.

O admin

Zobacz także

Cytryna jest owocem wynikającym z Chin

Kiedy poranne kroki towarzyszą nas do kuchni, pierwsza rzecz, która powstaje w swej indywidualności to …