Główna / Zdrowie i uroda / Wybrać cytrynę czy limonkę? W sensach kulinarnych często używa się ich wymiennie, są jednak dwa różne typy cytrusów.

Wybrać cytrynę czy limonkę? W sensach kulinarnych często używa się ich wymiennie, są jednak dwa różne typy cytrusów.

Wybrać cytrynę lub limonkę? W celach kulinarnych często stosuje się ich wymiennie, mają jednak dwa inne rodzaje cytrusów. Mimo wszystko z punktu widzenia wartości odżywczych oba zyski są do siebie bardzo podobne, i dla małego konsumenta główna różnica między nimi polega jedynie na smaku i dostępności w zakładach. Limonki są zazwyczaj słabsze oraz mają mocniejszy, słodszy aromat. Daje je zarówno swoisty urok egzotyki, którego zwykłym, popularnym cytrynom nieco brakuje. Zarówno cytryny jak limonki są doskonałym źródłem witaminy C, B6 i ekologicznych flawonoidów. 

Nieznaczną przewagą wartości odżywczych dzielą się cytryny. Są bogatsze w witaminę C, jaka jest nieodzowna do prowadzenia silnego systemu immunologicznego. Mają także większe części potasu, jaki osiąga silne znaczenie dla zachowania prawidłowej pracy serca. Limonki wyróżniają się za znaczniejszą liczbą witaminy A co rzekomo mieć korzystne znaczenie między innymi dla wzroku oraz skóry i paznokci. Oba cytrusy od wieków cenione są za właściwości dezynfekcyjne oraz zawartość antyoksydantów, a także posiadają substancje minimalizujące ryzyko zachorowania na raka żołądka, piersi, płuc i okrężnicy. A a jeśli zastanawiacie się co wybrać, cytrynę czy limonkę – składajcie się wyłącznie własnym hobby i smakiem.

Jak przygotować napój oczyszczający organizm?

Rano do szklanki z grubą wodą dodaj wyciąg z cytryny bądź limonki oraz miód pszczeli. Wymieszaj składniki łyżeczką, oraz z przodzie posyp cynamonem. Pomożesz organizmowi pozbyć się toksyn i przekażesz mu niezbędnej o poranku energii.

O admin

Zobacz także

Pielęgnowanie okolic oczu kremami to zaledwie wstęp projektu

Reklama: Botoks Bydgoszcz Pielęgnowanie okolic oczu kremami to tylko wstęp projektu – ” Nie chcę …