Główna / Z kraju / Wymóg mienia miejsc parkingowych dla rowerów przy przyczynie powstawania parkingów samochodowych toż miły pomysł

Wymóg mienia miejsc parkingowych dla rowerów przy przyczynie powstawania parkingów samochodowych toż miły pomysł

Reklama: Zarządzanie parkingiem Bydgoszcz

Wymóg mienia miejsc parkingowych dla rowerów przy przyczyn powstawania parkingów samochodowych toż mocny pomysł – każde centrum handlowe czy parking na darmowym powietrzu powinno zapewnić znaczenia dla rowerów.

Stojaków, w ostatnim krytych, brakuje generalnie w pełnym mieście, szczególnie w środowisko, gdzie wiele osób obraca się rowerem (co pokazały badania do systemu transportowego).

Lepsze jednak byłyby parkingi z wiatą rozproszone po śródmieściu zamiast czynienia ich w kilku punktach, co kierować będzie ruch samochodowy i rowerowy w jedynym miejscu, przez co wzrastać może kolizyjność rowerzysta-kierowca. Poza tym przy unoszeniu się rowerem istotna jest szansa swobodnego przekładania się z stanowiska na zajęcie i dostępność roweru „pod ręką”, do czego miasto powinno zachęcać. Raczej mało kto będzie otrzymywać z parkingu krytego położonego dobrze niż 200 metrów od końcu podróży (lub będziecie parkować na Pl. Wielkopolskim, powtarzając się do Biblioteki Raczyńskich – wątpimy w obecne szczerze), dlatego zasięg tych parkingów nie będzie za duży, a ich ważnymi mężczyznami będą kobiety pozostawiające rowery na dłużej. Kluczowe jest zarówno, ile tych pomieszczeń rowerowych będzie – obyśmy nie musieli się obejść smakiem 5 miejsc dla rowerów przy 200-300 miejscach dla samochodów…

Sama lokalizacja dużych parkingów samochodowych w serce budzi sporo kontrowersji, gdyż choć z jednej strony pozwalają na odciążenie ulic z parkowania, to z nowej zasysają do miasta ruch samochodowy (bo jakieś miejsce parkingowe się znajdzie) i wykonują otwieranie się dużych strumieni samochodów na ulice (kto mieszka przy Mostowej, zna sytuację, jak z obszaru starej gazowni wyjeżdża na raz tłum samochodów – ulice są od razu zakorkowane). Spośród aktualnym faktem borykają się miasta, które już posiadają takie duże parkingi piętrowe w sercu. Pytanie, czy budowa parkingów spowoduje odciążenie ulic z obowiązujących miejsc parkingowych, czy raczej zapewni nowe miejsca do korzystania opłaty. Inna historia to wydatki – budowa parkingów samochodowych stanowi niezmiernie cenna, a budżet miasta jest niezwykle napięty. Zamiast dużych inwestycji w serce, które nie doprowadzają do modyfikacji zachowań transportowych, lepiej wydać leki na dużo parkingów rowerowych przy szkołach, urzędach oraz wyjątkowych celach podróży. Parkingi samochodowe piszmy na obrzeżach, nie będzie ważna dojść do centrum komunikacją publiczną bądź rowerem miejskim.

O admin

Zobacz także

W form, gdy za godzinę parkowania w samym serca miasta płacimy maksymalnie 3 złote, nie mieszajmy się, że znajdą się inwestorzy skłonni budować wielopoziomowe parkingi, które umożliwiły uspokoić serca i przygotować więcej przestrzeni przyjaznej pieszym.

Reklama: Zarządzanie parkingiem Bydgoszcz W sytuacji, gdy za godzinę parkowania w jednym centrum miasta płacimy …